Przejdź do głównej zawartości

Rękawiczki łapawice

  Jak  nie oszaleć na zakupach włóczkowych? Najprościej to nie wybierać się do sklepu, ale tym samym zabieram sobie przyjemność dziergania. Ale jak tu mieć zarazem radość z robótek i nie odchudzić nadmiernie portfela? Trzeba się troszkę pomęczyć i odwiedzić sh.  
     Najpierw trzeba opracować strategię i zbadać teren. Nie w każdym sh można zakupić włóczki.. Ale jeśli już znajdę taki, gdzie jest to możliwe, to nanoszę go na zakupową mapę. Cena włóczek w ciucholandzie wynoszą od 1-3 zł, przeważnie są to już sprute i wcześniej wykorzystywane włóczki, ale zdarzają się też skarby, nowe jeszcze z etykietą, które nie są wcale droższe od tych wcześniej wymienionych. Z tego co zauważyłam, nie jest to towar, o który klienci się biją i sprzedawcy chętnie jeszcze opuszczają cenę (oczywiście przy dużej ilości). 
     Moim takim cennym łupem była włóczka na rękawiczki łapawice (Venezia, 62% Polyester, 38% Polyacryl, 53 m/50 g ).

   
 Do wykonania tych rękawiczek wystarczył jeden motek (50 g).

Komentarze

  1. piękne te rękawiczki, sporo ostatnio kupiłam włóczki w ciucholandzie ale teraz mam problem bo nie wiem jak te motki wyprać. Wolałabym je wyprać przed dzierganiem ale nie mam pomysłu jak się do tego zabrać więc nieruszone motki leżą w torbie i kuszą. Zakupiłam motki jeszcze z metkami, nie przerabiane ale w dotyku są nieprzyjemne, takie ciuchlandowe, jeśli masz jakiś sprawdzony sposób na odświeżenie takich motków i chętnie się nim podzielisz będę ogromnie wdzięczna. Kasia.
    kpkacha@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu polecam Ci odwiedzenie tej strony http://forum.gazeta.pl/forum/w,15333,107260842,107260842,Pranie_wloczki_po_spruciu_robotki.html, wierz, że znajdziesz tam sposób na odświerzenie swojej włóczki, Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…