Przejdź do głównej zawartości

Chomikowanie

    "W domu jest miejsce tylko na rzeczy potrzebne, piękne lub o dużym znaczeniu sentymentalnym"
    Anthea Turner "Perfekcyjna Pani domu

    W ramach pozytywnego myślenia, pozbywania się niepotrzebnych rzeczy i rozbierania choinki dokonałam przeglądu stosu bombek, starych kartek i reklamowek z wizerunkiem mikołaja. To przerażające ile niepotrzebnych rzeczy kryje mój dom. Chomikuje wszystko i wszędzie z nadzieją, że przecież kiedyś się przyda. 
    W rzeczywistości, kiedy naprawde potrzebuje czegoś "zachomikowanego", to nawet nie pamiętam, że w szarym kartonie pod trzecim pudełkiem z swetrami sprzed dwudziestu lat, TO się właśnie znajduje. Jakie są tego konsekwencje? 
    Kupuje! W ten sposób rośnie lista rzeczy przechowywanych z etykietką "przyda się" i sterta typu "musiałam kupić, bo nie miałam". 
     A co się dzieje, kiedy pełne zapału, zasiadam do przeglądania Moich Skarbów z zamiarem ich uprzątnięcia? Powracające wspomnienia nie pozwalają nic wyrzucić. Ale biorę się za siebie i zaopatrzona w zasady "Perfekcyjnej Pani domu", przedzieram się przez strych.
     Sprzedaje, Oddaje, odzyskuje i wyrzucam... I wciąż postanawiam nie gromadzić...
    

Komentarze

 1. Oj! Skąd ja to znam...jakbym teraz musiała się przeprowadzać to chyba osobna ciężarówka byłaby na moje przeróżne szpargały ;)pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Guga ja ciągle się przeprowadzam i ciężko pożegnać się z niektórymi zachomikowanymi Skarbami :)

  Eve-Jank nie znam osoby która nie chomikuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj odchomikowałam zagracony pokój. Było ciężko, ale jestem niesamowicie zadowolona z efektów pracy. Ciężko rozstać się z przeszłością, ale daje to duże siły na przyszłość :):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem szczerze, że właśnie lektura książki "Perfekcyjna Pani Domu" swego czasu doprowadziła mnie do identycznych wniosków. Do tego doszła jeszcze przeprowadzka i okazało isę ,że po dwóch larach mieszkania w jednym miejscu byłam w stanie spakować 6 kartonów rzeczy niepotrzebnych mi w danej chwili i wyrzucić kilkanaście wielkich worków ze śmieciami. To było jakiś czas temu - teraz widzę, że znów włącza mi ise tryb magazyniera, więc trzeba się będzie zabrać za siebie po raz kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Yadis@
  Chomikowanie wciąga i ja też chomikuję chociaż staram się uważać na to co chcę zachować. Po czterech przeprowadzkach jestem coraz lepsza w pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy :) Jeśli chodzi o Panią Turner to jestem jej fanką i czekam z utęsknieniem na drugi sezon "Perfekcyjnej Pani Domu" na DVD :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…