Przejdź do głównej zawartości

Torebka na nowo

 Cytat z drutami w tle...
   "Tu siadywała Maryla Cuthbert, jeśli w ogóle siedziała, zawsze lekko podejrzliwa wobec słonecznych promieni zbyt roztańczonych i nieodpowiedzialnych, jak na ten świat, gdzie rzeczy trzeba brać poważnie. I teraz siedziała tu, robiąc na drutach (...)."
L. M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" 

   Kilka gazet temu znalazłam pomysł na odnowienie torebki. Pomysł był prosty, a jak wiadomo "najciemniej pod latarnią". 
    Jak każdy z moich pomysłów musiał poczekać i dojrzeć. Aż nadszedł czas jego realizacji. Stara zniszczona torebka dostała nowe życie. Zakupiłam ją w trakcie jednej z wypraw do Second Handu i mimo że, była zniszczona, to zauroczyłam się  jej drewnaianymi rączkami i postanowiłam działać.
    Plan pierwszy zakładał pozostawienie jedynie rączek, ale gdy okazało się, że w środku torebki jest piękna, nie zniszczona podszewka, postanowiłam pozbawić torebkę jedynie zewnętrznej obudowy.
    Nastąpiła faza projektowania torebki. 

 PRZED
PO
    Przy wyborze splotu, oprócz nieocenionych rad Pana X, kierowałam się inspiracjami  z  wydania specjalnego Sabriny "Najpiękniejsze wzory na druty" 4/2010. Wprowadziłam jednak swoją modyfikację, która jak myślę wyszła korzystnie.
MOJA PROPOZYCJA STROJU DNIA

    

Komentarze

 1. jestem pod ogromnym wrażeniem :) świetny pomysł i wykonanie :)
  ... lubię ten cytat... a Marylę jeszcze bardziej ;)
  pozdrawiam :-]

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze uważam, że najważniejszy jest dobry pomysł, a jak jeszcze wykonanie nie szwankuje, to powstaje cudny przedmiot. Tobie się to udało. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo udana metamorfoza torebki! Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio z braku czasu słucham audiobooków na mp4 i jakieś dwa miesiące temu królowała u mnie cała seria o Ani.Uwielbiałam ją w dzieciństwie, a i teraz poruszała moje serce. Cieszę się, ze Ty też do niej wracasz!!!:)
  Torebeczka bardzo ciekawa!!!Grunt to mieć dobry pomysł!!!Fajne sploty!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Do "Ani z Zielonego Wzgórza" można wracać zawsze. Ta rozmarzona, nazywająca wszystko inaczej Ania zawsze przywołuje miłe wspomnienia. Pamiętam jak w czasach szkoły podstawowej pochłaniałam cały cykl opowieści o Ani. Mam nadzieję, że na zawsze Ania pozostanie jedną z moich ulubionych bohaterek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wspaniały pomysł i zadziwiający efekt, jestem pod ogromnym wrażeniem, super :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł bardzo fajny, a jego realizacja super!
  Chyba otworzymy fan club "Ani... " bo to też moja ulubiona seria książek :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Super torebka! Ile to życia można wnieść w stare rzeczy własnymi innowacjami :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 9. Swietna torebka. Mialam na podobna ochote tez z warkoczami, ale mialam nie moglam wydumac jak podszewke wszyc itd. Twoj pomysl jest rewelacyjny. Bardzo ladny splot taki nieoklepany. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Aurelio cieszy mnie, że nie tylko ja powracam do lektury szkolenj :)

  Janeczkowo dziękuję za docenienie pomysłu i wykonania :)

  Magiczna Fabryko, oby więcej tych metamorfoz w moim wykonaniu było udanych:)

  Malaala ciekawe na którym tomie Ani ostatnio się zatrzymałaś :)

  Ulaj, dziękuję za docenienie torebki :)

  Guga, założenie fan clubu to bardzo ciekawy pomysł :)

  Iwona polecam nadawanie nowego życia starym rzeczom, można wiele się nauczyć i przy okazji rozwinąć wyobraźnię :)

  Basia pokombinuj z starą torebką, to o wiele łatwiejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie wyszła! Rączek żal było nie wykorzystać, są bardzo ładne. Gratuluję pomysłu!

  OdpowiedzUsuń
 12. AiraArt, właśnie te rączki tak bardzo mi się spodobały. Oby więcej takich skarbów wpadało w moje ręce:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny pomysł i realizacja. Torebka znakomita - gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 14. Antonina, dziękuję za docenienie :)

  Lucynka, dziękuję i również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. podziwiam pomysłowość i inwencję twórczą :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Igraszki z włóczką dziękuję za tak miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Rewelacja.Bardzo ładnie Ci to wyszło. Ja poluje w ciuchlakach na torebkę z jakimiś fajnymi rączkami, ale jeszcze nie trafiłam. Pozdrawaim

  OdpowiedzUsuń
 18. Eve-Jank mam nadzieje, że Twoje poszukiwania będą owocne :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…