Przejdź do głównej zawartości

Czapka worek

   Wykonałam ją z włóczki, którą prezentowałam w poście o zakupach. Szczerze mówiąc i pisząc nie znalazłam przepisu na tego typu czapkę. 

   Chciałam jednak jak najszybciej uporać się z tym zamówieniem, ponieważ zawsze jak coś odwlekam to bywa, że tracę zapał i energię do danej robótki. 
   Aby sprawdzić jaka powinna być długość takiej czapki udałam się do sklepu i zmierzyłam czapkę. Ale nie wyglądało to w ten sposób, że wyciągnęłam wszystkie możliwe przyrządy przeznaczone do pomiaru i na oczach sprzedawczyni spisałam rozmiary czapki :). Otóż nie, włożyłam rękę do środka czapki i zapamietałam, że była głęboka aż do mojego łokcia. Tym sposobem nie musiałam się już martwić i kalkulować jak długą zrobić czapkę :). 
  Ponieważ włóczka ma już fantazyjny kolor, nie wybierałam ozdobnych splotów. Wykorzystałam pojedyńczy ściągacz, a nastepnie ścieg dżersejowy prawy. Udało mi się zrobić tylko jedno zdjęcie czapki, ponieważ świeżo po zrobieniu została pokochana i zabrana, a także zamówiona druga taka sama. Jak to dobrze, że kupłam więcej włóczk :) 
   

Komentarze

 1. A jaka piękna skośna kratka Ci przy tym wychodzi!Fajna czapka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna czapka! Włóczka też fajna!
  Pozdrawiam bardzo wiosennie :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest najlepsza pochwala, gdy jeszcze "ciepla" a juz u nowego wlasciciela. Fajna czapka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna czapka.Ślicznie wykonana i jeszcze dodatkowy efekt daje ta włóczka.Pozdrawiam i gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. No świetna!!! Też takie lubię :) Dobry pomysł na mierzenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obawiam się takich włóczek, bo nigdy nie widomo jaki będzie efekt końcowy ;-)(plamy , mazioły, czy co...), ale ciekawie wyszło, i najważniejsze, że pokochana została :-)
  Podziwiam

  OdpowiedzUsuń
 7. tkaitka, dostrzegłaś wzory, których ja nawet nie zauważyłam. Dziękuję :)

  eve-jank, dziękuję za komentarz i częste odwiedziny.

  guga, dziekuję i pozdrawiam równie wiosennie :)

  Antosia, masz rację najwięcej satysfakcji daje zadowolenie klienta :)

  juta, włóczka przeszła moje wszelkie oczekiwania :)

  malaala, ja mam odwieczny problem z znalezieniem takich wielobarwnych włóczek.

  Janola, ja lubię być zaskakiwana ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czapka wyszła rewelacyjna! Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Magiczna Fabryka, dziękuję i również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna czapka i najważniejsze,że od razu "się rozeszła":)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Miło, że zajrzałaś do mnie, a jeszcze bardziej mi miło, że jestem na Twojej liście blogów :)
  Jestem pod wrażeniem rękawiczek, bo ja niestety nie umiem (ale skorzystam z Twoich porad) - podobają mi się szare z kieszonkami :) Będę tu zaglądała z pewnością :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Lucynka, czapka szybko znalazła się u nowego właściciela, który domaga sie kolejnych wyrobów :)

  hobbytka, zapraszam do częstych odwiedziń i polecam wykonanie rękawiczek :)

  OdpowiedzUsuń
 13. to moja czapeczka :* dziekuje Kuzyneczko ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…