Przejdź do głównej zawartości

Kocyk dla malucha

Idzie wiosna, czas na wiosenny kocyk.


    Lubię robić rzeczy dla malutkich. Mają w sobie dwie zalety. Pierwsza z nich to szybki efekt pracy. A druga to każdorazowe zadowolenie klienta :)  

   Jeśli jednak kiedyś stworzę coś idealnie jak w instrukcji to będzie cud. Z nowym kocykiem też spotkały mnie przygody. 
    W jednej z moich książek wyszperałam przepis na śliczny, niemowlęcy kocyk. Stwierdziłam: "to nie może być nic trudnego,  nie wymaga przecież dodawania ani odejmowania oczek, ani nawet rzędów skróconych".  Jak można jednak przypuszczać nie wszystko poszło gładko.
    Po kilku rzędach stwierdziłam, że wzór mojego kocyka znacznie się różni od tego w książce. I wtedy pojawił się dylemat: kontynuować pracę  licząc, że będę umiała powtórzyć kilka razy własny wzór, czy też pruć robótkę i skupić się na wzorze z książki? 
   Jak wiadomo, nie mam cierpliwości do prucia.   I tak dziergałam sobie dalej z nadzieją, że wszystko się uda. A jaki był finał? Błąd, który popełniłam na początku udało mi się popełniać do końca pracy.  Mimo wszystko to był mój cud :)

Komentarze

 1. Ależ temu misiaczkowi jest milutko.Kocyk fajniutki.Dlatego ja nie nadaje się do robótek na drutach.Chyba nigdy nie potrafiłabym zrobić nic zgodnie ze schematem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właściwie też chyba jeszcze nic nie zrobiłam w zgodzie ze schematem...kocyk fajny, klient (misiu:)) zadowolony?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. juta, czasem warto odejść od schematu :)

  guga, klient zadowolony :) a schematy są po to żeby od nich odchodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczny kocyk! Musi być bardzo malutki ... Dziękujemy za odwiedziny i miłe słowa. Pozdrawiamy serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Magiczna Fabryka, ja również dziękuję za odwiedziny i komentarze. A kocyk jest i malutki i milutki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Igraszki z włóczką, dziękuję za miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny kocyk.
  Tak trzymaj! Jak najwięcej twórz wg. własnego pomysłu. Bo te wzory i schematy w książkach, gazetkach itp. też kiedyś były wg. własnego pomysłu ich autora.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czesc!
  Wykrylam twój blog jak zagladalam na blog od Dany (Danas Fashion Blog) i cieszylam sie ze w koncu jest jakis blog z Polski który przedstawia takie fajne roboty "do it yourself"! Bardzo mi sie podoba ten kocyk a najbardziej z twoich ostatnich postach ten slodki kurczaczek!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Terra, ciekawy morał Twojego komentarza :)

  Malu, lubię blog Dany, a w szczególności jej dodatki. Cieszę się, że podobają Ci się moje prace :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny ten kocyk. Dziękuje za odwiedzanie mojego bloga i za mile słowo :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. atena, cieszę się że kocyk przypadł Ci do gustu. Również dziękuję za odwiedziny i komentarze :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…