Przejdź do głównej zawartości

Finał inspiracji beretem z filmu "Burlesque"


    Pisałam już jakiś czas temu o moim zachwycie nad tym beretem. Zaczełam go nawet śpiesznie robić, ale wtedy okazało się, że nadeszły ciepłe dni i zapał opadł. 
   Z powodu powolnego budzenia się wiosny powróciłam do pracy nad beretem. Pewnie niektóre lub niektórzy z Was skrzywią się i pomyślą: "ona znów wyskakuje z czapkami, kiedy my pragniemy wiosny. Jeszcze zimę nam przywoła". Ale bez obawy, sprawdziłam prognozę pogody i do niedzieli będzie typowo jesienna pogoda, spokojnie mogę więc szaleć z moimi czapkami, a potem, gdy nastaną prawdziwie ciepłe dni,  zająć się np. torebkami :).

http://streemo.pl/Portal/518425,Zdjecie,ZASTAL_OKIEM_KIBICA_Kristen_Bell__Cher_w_Burlesque_fioletowo_mi.html
   Beret posłuży mi nastepnej jesieni lub zimy. Pokochałam ten rodzaj nakrycia głowy. Kiedy kończę jakiś projekt towarzyszy temu stres, ale motywujący, który sprawia, że mój mózg zaczyna szybciej pracować. Przebiega mi wtedy w głowie tysiące myśli: czy sie uda, czy będzie taki o jakim marzę? Jak wiadomo bywa z tym różnie. Ten beret mogę zaliczyć raczej do udanych, chociaż nie wygląda identycznie jak w filmie, ale w robótkach nie chodzi przecież o kopiowanie, a o odrobinę własnej inwencji twórczej. 
  Zachywycam sie głębokim kolorem beretu. Jest też zdecydowanie ciepły. Wykonałam go potrójną nitką. Teraz marzę o rękawiczkach do kompletu, ale o tym juz innym razem.
  

Komentarze

 1. oooj, fajna znów czapeczka!! musze sobie poszukac gdzies taka...^^
  i uwielbjam film "Burlesque", chyba musze go kupic na DVD...^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Beret całkiem w porządku, jeden z niewielu wzorów czapek, który mojej niesfornej urodzie pasuje :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy jest!!!Kolorek piękny!!! Ja bardzo lubię berety!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zdolna z Ciebie dziewczyna! Beret piękny!
  Wiosna w domu również piękna :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyszedł super! pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ladny beret, sliczny kolor. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecież to co tworzysz ma sprawiać Tobie przyjemność.A beret zrobiłaś śliczny.Więc się nie przejmuj i jak Masz taki kaprys to rób nastęne tak ładne.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Malu, ja też kocham ten film. Jest taki energrtyczny :)

  Ninette, ja jako tako wyglądam jedynie w berecie. Inne nakrycia głowy zupełnie do mnie nie pasują.

  Igraszki z włóczką, dziekuję szkoda, że w tym roku już w nim nie pochodzę :)

  malaala, kolor mnie też zauroczył :)

  guga, kwiaty kwitną mi jak oszalałe, szkoda tylko, że też szybko przekwitają :)

  IQ7, dziękuję i również pozdrawiam :)

  Basia, widzę, że trafiłam kolorem do gustu wielu :)

  juta, zmotywowałaś mnie i w mojej głowie zrodził się już kolejny pomysł na ... beret :)

  eve-jank, dziękuję, już szukam włóczki na kolejny beret :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że popełniłaś ten fajny beret. Pożegnasz w nim wiosnę, a potem przywitasz jesień.
  Ja też wczoraj miałam ochotę na zrobienie lekkiej czapeczki, ale pomyślałam, że już jej teraz nie założę. Ale dzisiaj by mi się bardzo przydała, bo w kościele strasznie zmarzłam w głowę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo udany beret:)Na pewno jeszcze nie raz tej wiosny go założysz(chociaż -oby nie!)ale na następny zimny sezon zadasz w nim szyku!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mnie ta moja prowokacja raduje.Ale ja tym razem jestem pragnąc Życzyć Tobie i Twoim Najbliższym Wspaniałych Pełnych Słońca i Radości Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 12. Terra,Lucynka, Magiczna Fabryka, juta moja czapka czeka na zimę, ale mi do zimy nie śpieszy się :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…