Przejdź do głównej zawartości

Beret na nowo

     Postanowiłam, że przerobię beret w moim ulubionym kolorze. Stwierdziłam, że jest zdecydowanie za długi i nie leży na mnie tak jakbym o tym marzyła. Była to bardzo szybka przeróbka, dosłownie w jeden wieczór. Sprułam nadmiar czapki i od nowa zaczęłam zmniejszać liczbę oczek. Teraz beret prezentuje się o wiele lepiej.

Komentarze

 1. rzeczywiście teraz leży dużo lepiej :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Beret poprawiony bardzo słusznie, grunt to wyczucie! Śliczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. super Ci wyszedł ten berecik. Teraz ładniej leży.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładny i świetnie się prezentuje przy Twoich jasnych włosach.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Och! Śliczny berecik, chociaż ja nie lubię fioletowego... ale ostatnio zrobiłam sobie sweter w takim kolorze i nawet mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Kokotku! Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa:)))u mnie:))) A ja uważam, że oba berety są fajne!!! Oba mi się podobają...o jednym powinnam pisać już chyba w czasie przeszłym...!
  Pozdrawiam Cię cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczny ten berecik i bardzo dobrze na tobie leży. Też chciałam taki mieć, ale niestety nie wyglądam dobrze w beretach:P

  OdpowiedzUsuń
 8. @Mrs. Knitters@, @pierduty@, @eve-jank@
  Też uważam, że po tej drobnej przeróbce, czapka nabrała odpowiedniego kształtu. Mam nadzieję, że w trakcie pracy nad kolejnymi beretami pójdzie mi zdecydowanie łatwiej.

  @juta@, @malaala@
  Bardzo długo nie lubiłam żadnych nakryć głowy, ale odkąd odkryłam berety zmieniłam zdanie.

  @Ninette@
  Ja przeszłam już etap uwielbiania różnych kolorów, a teraz na pierwszym miejscu jest fiolet.

  @guga@
  Oj tak, jeden beret już nie istnieje, ale najnowszy stał się moim ulubionym.

  @Cassia Q@
  Ja też myślałam, że w beretach nie jest mi do twarzy, ale zdecydowanie wolę berety niż czapki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. Właśnie próbuję zrobic ten przepiękny beret.na prezent pod choinkę i w związku z tym mam pytanie: odejmowanie oczek zaczynać po 10 cm łącznie ze ściągaczem czy bez?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, cieszę się, że chcesz komuś sprawić tak wyjątkowy prezent. Odejmowanie oczek zaczynasz po 10 cm nie licząc ściagacza. Pozdrawiam

   Usuń
 10. a przykład beretu jest na jaki rozmiar drutów

  OdpowiedzUsuń
 11. Druty 4 lub 4,5 mm. Nitka podwójna.

  OdpowiedzUsuń
 12. o to tak jak będę chciała zrobić. dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 13. Beret jest robiony drutami na zylce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beret jest robiony na drutach prostych. Szew znajduje się z tyłu.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…