Przejdź do głównej zawartości

Opaska w komplecie do rękawiczek

 
   Chciałam stworzyć czapkę, którą razem z rękawiczkami mogłabym nosić zimą. Niestety zapasy włóczki były bardzo ograniczone, dlatego zdecydowałam się na zrobienie opaski. Nie powiem (napiszę), że chętnie paraduję w tego typu dodatkach, ale tym razem muszę przyznać, że jestem zadowolona z efektów pracy.Komentarze

 1. Całkiem ładne ci to wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 2. great photos.

  :O)

  greatings send you Conny

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że nadrabiasz Swoją nieobecność na blogu:))) Fajnie! Robisz bardzo pięknie na drutach i to pomysłowe rzeczy ! Podoba mi się ten komplecik!!! Pozdrawiam cieplutko:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Komplecik śliczny! szkoda, że nie umiem robić na drutach..

  OdpowiedzUsuń
 5. Super:) Świetnie Ci to wychodzi. Bardzo ładne kolory;)
  Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin:)
  http://anormalnyblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo do twarzy ci w tym kompleciku!
  i jaka sesja....fiu fiu..:)
  super:)

  pozdrawiam
  agadzieje

  OdpowiedzUsuń
 7. @Ninette@, @eve-jank@, @malaala@, @juta@, @kachazet@, @Maja@,
  Cieszy mnie, że komplet przypadł Wam do gustu. Chciałabym jeszcze stworzyć do niego szalik, ale włóczki już nie mam i raczej ciężko będzie mi ją dokupić. Ale nie narzekam, tylko czekam co przyszłość pokaże :)

  @Conny's Cottage@
  Thank you :)

  @guga@
  Długo nie było mnie na blogu, pogoda odciągała mnie od drutów, ale teraz znów wpadłam w nałóg dziergania i narazie nic mnie od tego nie oderwie :)

  @agawu@
  Wszystko przed Tobą. Możliwe, że kiedyś druty staną się Twoją obsesją :)

  @agadzieje@
  Ze zdjęciami zaszalałam. Dobry humor mnie nie opuszcza :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…