Przejdź do głównej zawartości

Poduszka z małpką - przeróbka szalika


   Na wiosnę prezentowałam Wam komin, na którym tym razem skupiłam swoją uwagę. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłam, że nie będę go nosiła w tym roku, ale nie chciałam go też wyrzucać. Padło pytanie: co z nim zrobić? 


  W rozwiązaniu problemu pomógł mi stary sweter, którego chciałam się pozbyć w ramach akcji odchomikowywania domu. Ponieważ jednak zawierał naszytą aplikacje małpy, żal było się z nim rozstać.    
   Aby nie stracić tego, cennego dla mnie, elementu postanowiłam przenieść aplikację na szalik, a z szalika zrobić poduszkę. Łatwe, przyjemne, ale nie szybkie. Poniżej prezentuję efekty mojej pracy. 

 
   Poduszka jest zasuwana na zamek, dzięki czemu w każdej chwili można wyjąć ją i wyprać. Zamek pochodzi z odzysku, został wycięty z bardzo starej torebki i mimo, że na zdjęciach tego nie widać jest niebieski. Przy wycinaniu aplikacji z swetra należy pamiętać, aby zrobić to z zapasem, czyli obcinać około jeden centymetr od brzegów aplikacji, aby można ją było swobodnie przyszyć do nowego materiału. 

Komentarze

 1. Ot i rewelacyjny pomysł, poduszek nigdy za dużo! bardzo fajnie to zrobiłaś...zdolniacho pomysłowa:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. @guga@, @malaala@
  Bardzo lubię poduszki, bo sprawiają, że wnętrza stają się przyjemne i ciepłe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem nieoczekiwane rozwiązania wychodzą najlepiej:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. @IQ7@
  Dokładnie, czasem jeden impuls, jedna krótka chwila pozwalają na stworzenie czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. @eve-jank@, @Ninette@
  Super, że się Wam spodobała. A dzięki tej poduszce, nie zmarnowałam szalika :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale wymyśliłaś!! genialne:) super poducha..już czuję jak bolały Cię paluszki od naszywania aplikacji na dzianinę

  OdpowiedzUsuń
 7. @KasiaN@, @hand made by pstro@, @Lucynka@
  Dziekuję, lubię UDANE przeróbki.

  @agadzieje@
  Przyszywanie aplikacji było czasochłonne i wymagało kilku prób oraz cierpliwości. Ale z ostatecznego efektu jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kombinacja fantastyczna.A efekt piękny.Gratuluję i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. @juta@
  Cieszy mnie, że połączenie szalika i odrobine szalonej aplikacji przypadło Ci do gustu. Mam nadzieje, że jeszcze stworzę coś w podobnym stylu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…