Przejdź do głównej zawartości

Torebka na złote, jesienne dni

  Powstała z włóczki, która kiedyś tworzyła sweterek pochodzący z Zakopanego ( z lat 80. ubiegłego wieku ;)). Jak już wspominałam, nie mam cierpliwości do prucia włóczki, rozplątywania guzków i likwidowania szwów, dlatego cieszy mnie, że znajduję osobę, która z chęcią i cierpliwością robi to za mnie. Z tej samej włóczki, która stanowi znaczącą część moich zapasów, stworzyłam torebkę, o której pisałam w lutym. 


  Ze  starej torebki, która należała do moich ulubionych, ale została nadszarpnięta przez ząb czasu, wykorzystałam rączki, podszewkę oraz zamki, z starego paska zrobiłam mocowanie dla rączek. Wykończenie torebki okazało się procesem dłuuugotrwałym i wymagającym cierpliwości oraz kilku podejść.
 


  Torebka została już przetestowana i mimo moich obaw nic z niej nie odpada ani nie wypada. 


Komentarze

 1. Fantastyczna torebka :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna torba! Aż mi się marzy taka, ale jak dla mnie za dużo roboty... Podziwiam całym sercem

  OdpowiedzUsuń
 3. @Joanna@, @KasiaN@
  Gdy przebrnie się przez wszystkie etapy stworzenia takiej torebki, każda kolejna wydaje się łatwiejsza do zrobienia. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurcze! Prezentuje się naprawdę rewelacyjnie! Bardzo oryginalny pomysł i świetne wykonanie! Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Magiczna Fabryka@
  Jest mi magicznie miło przeczytać tyle miłych słów.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ankaskakanka@
  Również pozdrawiam i pracuję nad projektem kolejnej torebki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super!!!Idealna na jesienne dni ,bo tak ciepło wygląda!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Udana, oryginalna, ciekawa! Taka torbę warto mieć.

  OdpowiedzUsuń
 9. @malaala@
  Mam nadzieję, że będzie mi słuzyć w same pogodne dni i oby takich było jak najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna i bardzo oryginalna i jak zwykle u Ciebie pomysłowo:))) Pozdrawiam:))0

  OdpowiedzUsuń
 11. @Antonina@
  Marzę, aby ta torba służyła mi jak najdłużej. Lubię duże, pojemne torby, bo zawsze noszę ze sobą mnóstwo (czasem niepotrzebnych) rzeczy.

  @guga@
  Również pozdrawiam i dziękuję, że tak często mnie odwiedzasz. Oby moje i Twoje pomysły nigdy się nie wyczerpały.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super Ci wyszła ta torebka. Bardzo ładnie wszystko skomponowałaś. Ja się przymierzam do uszycia torby dla siebie. Tak mi się zamarzyło coś nowego. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Swietna torebka!! Super, ze masz tak duzo zapalu, by tworzyc takie cudaki :))

  OdpowiedzUsuń
 14. @eve-jank@
  Ja przymierzam się do uszycia torby z fioletowego sztruksu, ale odkładam to w czasie, aż będę całkowicie pewna swojego projektu.

  @Katarzyna@
  Już latem chciałam stworzyć torebkę, ale plany sie troche pozmieniały. "Co sie odwlecze to nie uciecze" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. @iwona150@, @Lucynka@
  Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Torebka jest absolutnie genialna... Moja się może schować... :/

  OdpowiedzUsuń
 17. @Ninette@
  :):) Dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo mi się podobają takie włóczkowe torby - świetnie Ci wyszła. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. @hobbytka@
  Torba jest bardzo wygodna, wszędzie ją ze sobą noszę i naprawdę spisuje się rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…