Przejdź do głównej zawartości

Nagrodzona cierpliwość - wymarzona choinka

   Nie wyobrażam sobie Świąt bez "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Gdyby rok temu zjawił się u mnie duch przyszłości to wiedziałabym, że spełni się moje marzenie dotyczące pasiastych bombek. Ponieważ jednak się nie zjawił, musiałam cierpliwie czekać cały rok, aby na własnej skórze się przekonać, że przy odrobienie szczęścia i przypadku wszystko może się udać.

   Rok temu marzyłam o ubraniu bombek w pasiasty materiał, ale nigdzie takiego nie znalazłam. Nawet nie wiecie jak ogromna była moja radość w tym miesiącu, gdy podczas przypadkowej wizyty w SNC natknęłam się na ściereczki w czerwone i białe paski. Byłam tak szczęśliwa, że chciałam wykupić cały towar, ale w sklepie były tylko 3 sztuki, a w moim portfelu 10 zł. Ucieszyłam się drugi raz, że zachowałam ten banknot na czarną godzinę, bo właśnie moja czarna, szczęśliwa godzina nastała. Każda ściereczka kosztowała 2,49 zł. W tym momencie pomyślałam, że cierpliwość została wynagrodzona i będę miała moje wymarzone bombki.
  Mimo, że Święta jeszcze się nie rozpoczęły to w sklepach już są przeceny, dzięki temu zakupiłam w drogerii  Rossmann zestaw 5 wstążek, przeceniony na 2,99 zł. Z radości, że cena taka niska zakupiłam aż cztery opakowania.

Pasiasty materiał z SNC  i wstążki z drogerii Rossmann
Moi faworyci- czerwień i biel.
Ulubiony blat roboczy - podłoga. :)
Gwiazdki ze starych gazet i tektury.

Gwiazdki z motywem serca.
Pasiaste bombki.

"Gazetowe" serduszka i gwiazdy.

Komentarze

 1. Świetny pomysł - cudowna choinka!
  Podziwiam inwencję
  Pozdrawiam świątecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna,bajecznie kolorowa Twoja choinka.Bombki pasiaste fajne.
  Śniegu, niestety u mnie brak:((
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych Świąt!!!Ależ uroczo !!!!!Piękne ozdoby!!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziekuję Wszystkim za miłe słowa w komentarzach. Jedyne o czym zapomniałam przy dekorowaniu choinki, to suszone krążki owoców, ale w przyszłym roku napewno będą priorytetem :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…