Przejdź do głównej zawartości

Różowe nauszniki i igła w "stogu włóczki"

   Miały być różowe nauszniki i nareszcie są. Praca szybka czyli wystarczyły dwa odcinki serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Górę nauszników zdobi warkocz, którym ozdobiłam też BRZEGI OTWORÓW NA ŁAPKI (ZAJRZYJ TUTAJ) przy pracy na ponchem.


Jak stworzyłam takie nauszniki? Najlepiej jak zajrzycie do alicjahandmade.blogspot.com. Ja przedstawię Wam jak stworzyć warkocz do nauszników.

Na początku wydziergałam długi prostokąt, na który nabrałam 10 oczek + 2 oczka brzegowe. 


Schemat wzoru jest bardzo prosty: oczko brzegowe, 2 oczka lewe, 6 oczek prawych, 2 oczka lewe, oczko brzegowe.  Przerabiamy rzędy 1-26.


W 3, 11 i 19 rzędzie tworzymy warkocz, tzn. przerabiamy nastepująco: oczko brzegowe, 2 oczka lewe, 3 oczka prawe przekładamy na drut pomocniczy z przodu robótki, 3 oczka prawe, 3 oczka z drutu pomocniczego przerabiamy na prawo, 2 oczka lewe, oczko brzegowe.


Prostokąt tworzymy do osiągnięcia wymarzonej długości i zszywamy dłuższe boki, obszywając opaskę (stara opaska do włosów jest niezbędna do tego projektu).
Więcej na temat nauszników.
POST O TWORZENIU NAUSZNIKÓW
FUTRZANE NAUSZNIKI

 A to niespodzianka, jaką znalazłam w włóczce zakupionej w sh.  W trakcie robótki i ubywania włóczki wyłoniła się igła. Cieszę się niezmiernie, bo straciłam jedną z moich bezcennych igieł, pisząc wprost złamała się  - sama  :). Jeśli chodzi o poncho to jest skończone, czeka tylko na sfotografowanie. Mam nadzieję, że najpóźniej w Nowym Roku ukaże się wpis. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

Komentarze

 1. Dziękuję za odwiedziny i komentarz, chociaż teraz jak zobaczyłam Twoje dzieła, to aż mi głupio zamieszczac zdjęcia tych moich 3 podstawowych wzorów, które powielam wszędzie:)
  Pozdrawiam sylwestrowo-noworocznie

  OdpowiedzUsuń
 2. @Deilephila@
  Tworzysz piękne rzeczy i dlatego do Ciebie zaglądam i zaglądać będę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajne nauszniki,na pewno nie zmarzną:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ogrodniczka@
  Cieplutkie są :), a ja zawsze marzyłam o nausznikach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Są niesamowite! Pięknie wymyśliłaś z tym warkoczem, po prostu pięknie! Dzięki za przepis, może skuszę się i małej zrobię coś w podobie... A na ponczo bardzo czekam, bo na pewno jest boskie.

  OdpowiedzUsuń
 6. @AnnaElizabeth@
  Dziękuję :)

  @KasiaN@
  Polecam, praca nad nausznikami idzie szybko :) A poncho postaram się opublikować jak najszybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale piękne nauszniki, jak fantastycznie wszystko dopasowałaś, warkocz idealnie pasuje! super! Ja też jestem ciekawa jak prezentuje się ponczo, na pewno jest przepiękne!!! pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. @guga@
  Umówiłam się w sobotę na zdjęcia i mam nadzieję, że tym razem nic nie zniszczy moich planów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ha ha ha! A mowiłam, że będą też różowe :)
  Kokotek, Twój blog jest dla mnie nr 1. Tutaj po prostu nie można się nudzić :)
  Sżczęśliwego-drutowego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. @Zocha@
  Przyznam, że zmotywowałaś mnie do pracy i z chęcią zasiadłam do pracy nad nausznikami :)

  @iwona150@
  Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…