Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2011

Pasiasta poduszka

Ta poduszka przejawia moje zamiłowanie do pasków. Naprawdę unikam ich jak tylko mogę, ale czasem ulegam pokusie i zaopatruję swoją szafę w pasiaste ubrania :)
  Praca nd poduszką trwała dwa tygodnie. Do jej zrobienia wykorzystałam cztery kolory włóczki : zielony, granatowy, biały i kremowy. 
   Zależnie od nastroju można ocieplić pokój eksponując zieleń, lub wprowadzić chłód układająć poduszkę na stronie z niebieskimi paskami. Wszystko zależy od naszych chęci.

Metamorfoza sukienki - przepis na włóczkowe szelki.

Nie przepadam za sukienkami bez ramiączek, ale na tą jednak się skusiłam. Jak się szybko okazało, nie czułam się w niej komfortowo i przestałam ją nosić. Ale co zrobić z nieużywaną sukienką, którą się bardzo lubi, a która zalega w szafie? Perfekcyjna Pani Domu po roku nie noszenia powinna ją wyrzucić!!! Chciałam jednak tego uniknąć i tym sposobem wpadłam na pomysł zrobienia ramiączek na drutach. Poszperałam w swoich zbiorach w celu odnalezienia włóczki w odcieniu pasującym do koloru sukienki. Wahałam się pomiędzy brązem, a jasną zielenią. Ostatecznie wygrał drugi kolor. Teraz mogę paradować w sukience już bez skrępowania.
Przepis na włóczkowe szelki


Nabieramy 10 o. + 2 o. brzegowe (12 o.). rzędy 1-4: ścieg dżersejowy prawy; rząd 5: 1 o. brzegowe, 5 o. p. przekładamy na drut pomocniczy z przodu robótki, przerabiamy kolejnych 5 o. p. , przerabiamy 5 oczek prawych z drutu pomocniczego, 1 o. brzegowe; rzędy 6-10: ścieg dżersejowy prawy; 


Przerabiamy rzędy aż do uzyskania odpowiedniej długoś…

Czapeczka - kapelusz

Ponownie miś prezentuje czapkę dla bobasa. Muszę przyznać, że jest świetnym modelem. Ponieważ przy tworzeniu wzoru zbyt mocno ściskałam włóczkę, zamiast czapki powstał kapelusz :)


Sweterek z kapturkiem

Dziś klimaty raczej jesienne. Brązowy sweterek z zielonym zamkiem. Gdy zakupiłam brązową włóczkę miałam zamiar zrobić kocyk. Nie wyszło. Następnie postanowiłam zrobić szalik. Ponownie nie wyszło. I tym oto sposobem zaprojektowałam sweterek z motywem warkocza.