środa, 4 stycznia 2012

Z biblioteczki Kokotka - Sharon Brant "Techniki wykończeń robótek na drutach"


   Kiedyś stwierdziłam, że irytuje mnie fakt, że każda książka o robótkach na drutach zaczyna się od podstawowych zasadach dziewiarstwa. Wtedy bardzo mądra osoba zapytała mnie, czy tak samo bym twierdziła, gdyby ta ksiązka dotycząca robótek na drutach była moją pierwszą? Jak to dobrze mieć swoich Aniołów :)
 
  Mimo, że w książe wszystko jest wytłumaczone za pomocą zdjęć z opisami, to miałam problemy  ze zrozumieniem niektórych instrukcji. Z czego to wynikało? Oczywiście ze złych nawyków. Kiedy odrzuci się to co mocno zakorzenione i wykarczuje stare korzenie, to wszystko zaczyna żyć na nowo, sweter sam się zszywa, dziurki na guziki same robią, a oczka same nabieraja. W książce oprócz wielu cennych rad znajdziecie kilka modeli swetrów, jedną torebkę i włóczkowe broszki-kwiaty.

   Niektórzy (zajrzyj tutaj) zarzucają tej książce, że skupia się na podstawach, a nie jak tytuł wskazuje wykończeniach. A czy mnie tytuł zmylił? Zakupiłam książkę z nadzieją, że pozwoli mi doskonalić się w ręcznych robótkach i wiele się z niej nauczyłam i mam nadzieję jeszcze nauczyć. Czy jest konieczna w Naszej biblioteczce? W dobie Internetu można wiele z tych informacji odszukać w sieci, ja lubię wertować książki i zapewne zakupiłabym ją ponownie.

Internet czy księgarnia? - gdzie kupować książki.

  Zakupiłam książek przez Internet na stronie www.kdc.pl, około dwóch lat temu, ale przyznam szczerze, że wolę najpierw zapoznać się z zawartością książki w księgarni i wtedy podjąć ewentualną decyzję o zakupie.

Moje  hasła, które powstały po  przeczytaniu książki.

 • Jeśli chcesz zrobić sweter to znajdź w domu taki, który świetnie do Ciebie pasuje. Na jego podstawie zrób nowy.
 • Jeśli dodajesz oczka zrób w to sposób, który będzie estetyczny.
 • Rzędy skrócone i narzuty w robótce są genialne, dzięki nim unika się efektu "stopniowania robótki". Narzuty trzeba też umiejętnie ukryć.
 • Szwy są tak samo ważne jak sama robótka, bo nieumiejętnie zrobione mogą zniszczyć cały efekt.
 • Plisę można zrobić dobierając oczka z brzegów robótki, tym samym eliminuje się liczbę szwów niezbędnych do wykonania, co dla osoby, której umiejętność szycia kuleje, jest rozwiązaniem zasługującym na Włóczkowego Oscara.
 • Dziurki na guziki to nic strasznego. Najpierw trzeba coś odjąć, potem dodać i oto cała filozofia.
 • Sznurek to świetny element dekoracyjny i da się go zrobić na drutach prostych.
 • Koraliki można zawsze nawlec na włóczkę, nawet przy małej średnicy otworów, wystarczy do tego  odpowiednia igła i nitka pomocniczą.

Czy znacie ten tytuł? Jeśli tak to jak go oceniacie?

10 komentarzy:

 1. Nie znam tej książki, ale zostałam pozytywnie nakręcona, to znaczy, że jak będę w księgarni to się za nią rozejrzę. Co do punkcików, to święta prawda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jak jestem w ksiegarni to rozglądam się za robótkowymi książkami. Myślę, że ta będzie najłatwiej dostępna w empiku.

   Usuń
 2. Post przeczytałam cały, książki nie znam, ale w tej poduszce za Tobą to się zakochałam... Póki co mam w planach etui na laptopa, ale już chyba wiem co będzie następne. Muszę, bo się uduszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ten sam wzór, który wybrałam na kocyk.

   Usuń
 3. Mam, przeglądałam... muszę poczytać;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ubolewam,że z mojej dziedziny robótkowej nie mam żadnych gotowych podręczników.Oczywiście że wzoruję się na pokrewnych. Ale to nie to samo.
  Co do zakupu książek zdecydowanie preferuje sposób bezpośredni w księgarni:)))))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, może ty napiszesz pierwszy podręcznik :)

   Usuń
 5. Dzięki za życzenia :)!!!!I Tobie pogodnego Nowego Roku :)!!!!!Ostatni tytuł bardzo by mi się przydał ;)

  OdpowiedzUsuń