Przejdź do głównej zawartości

Moje ulubione seriale i co z tym sweterkiem :)

  Zaczęłam robić dół sweterka, ale nie przekonało mnie to połączenie, dlatego to, co widać na zdjęciu zostało sprute. Moja praca nad tym tworem ma teraz formę zabawy, czasami jestem bardzo bliska rozwiązania, a czasem bardzo daleko, czyli czasem czuję, że dobiegam do mety, a czasem czuję, że jestem dopiero na starcie. Po spruciu dołu skupiłam się na górze, która jakiś kształt już ma i zaczęłam dorabiać ściągacze wzdłuż dołu i góry, a także, o czym zdecydowałam nie dawno, plisę z przodu.

Komentarze

 1. Dziękuję Ci bardzo za zaproszenie, czuję się wyróżniona:) muszę jednak odmówić gdyż...nie oglądam seriali i w ogóle nie oglądam telewizji, ale miło mi że pomyślałaś o mnie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmnie dowiedziałam się nowej rzeczy o Tobie :):):)

   Usuń
  2. Kiedyś oglądałam telewizję to właściwie mogłabym wymienić moje ulubione seriale...Zmiennicy, Alternatywy 4 (uwielbiam filmy Barei), Allo, allo Halo Milordzie i jeszcze Co ludzie powiedzą, to są angielskie komedie uwielbiałam je... nie raz je sobie przypominam na YT-bie:)))

   Usuń
  3. "Zmiennicy" to świetny serial :), a "Allo, allo" pamiętam z czasów szkoły podstawowej to był hit i bawił do łez :)

   Usuń
 2. To czekamy na rozwiązanie zabawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez czekam, chciałabym, aby projekt się udał :)

   Usuń
 3. Podejrzewam, że jeszcze długa droga przed Tobą z tym sweterkiem, ale na pewno opłacalna :) Pomoc Pana X jest nieoceniona w tym przypadku :) Szaleje po blogach i widzę, że bez różnicy na wiek, prawie wszyscy oglądamy to samo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba bardzo dłuuuuuuga ta droga :)

   Usuń
 4. Bardzo przepraszam za takie ociąganie się z odpowiedzią na zaproszenie.Ale zmogła mnie choroba i to najprawdopodobniej drugi rzut "półpaśca".
  Bardzo serdecznie Ci dziękuję, ale ja również należę do tej grupki dziwaków, którym gdyby ktoś wyniósł telewizor z mieszkania to sporo czasu by upłynęło zanim bym się zorientował że go nie ma.
  Na razie wstawiłam wcześniej zrobionego kota i idę się już na serio leczyć.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trafiłam :) 2osoby na 5 nie ogladają seriali :):):):):):) Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i odzyskania pełni sił.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…