Przejdź do głównej zawartości

Postępy przy sweterku

  Początkowo zaczęłam tworzyć ściągaczowy dół sweterka. Ale po przerobieniu kilku rzędów pomysł porzuciłam i skupiłam się na oczkach prawych.  Do wykończenie sweterka, wykorzystałam włóczkę białą, beżową, z której kiedyś tworzyłam rękawiczki i turkusową, której każdy centymetr jest na wagę złota.

  Ponieważ turkus zakupiłam w sh, nie mam szansy na jego dokupienie, co w tym przypadku jest dużym minusem. Praca nad sweterkiem przez jakiś czas stała w miejscu, ale jest już zdecydowanie lepiej. Oto dotychczasowe efekty pracy.


Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Aż tak dobrze mi idzie, czy aż tak źle ;)

   Usuń
 2. No no, prace postępują swietnie, już niemoge sie doczekać jak go skończysz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie mogę się doczekać, ale jeszcze długa droga do zakończenie prac :) Na obecną chwilę walczę z plisami i znikającą włóczka.

   Usuń
 3. Prace postępują w błyskawicznym tempie. Jesteśmy ciekawe efektu końcowego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do efektu końcowego jeszcze trochę brakuje. Ale ponownie nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy. Najbardziej cieszy mnie, że nabieram doświadczenia przy tworzeniu plis.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Chciałabym, aby wszystko się udało. Cieszę się, że dzięki Waszej pomocy nie schowałam sweterka do szafy, tylko zebrałam siły i wzięłam się do pracy.

   Usuń
 5. Oj, wiedziałam, że szybko do niego powrócisz:) Idzie Ci rewelacyjnie, niedługo pewnie zobaczymy świetną całość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka nocy, odświeżony umysł i udało się, przerwałam tamę i praca posuwa się do przodu. Czasem drzemie w człowieku blokada, a kiedy się ją pokona wszystko nabiera nowych kolorów.

   Usuń
 6. bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądał jak zakończysz prace :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze to pewnie trochę potrwa, ale jeszcze ciepły, ukończony sweterek pokażę :)

   Usuń
 7. ja też czekam niecierpliwie na koniec....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja staram się uzbroić w cierpliwość, co nie jest łatwe.

   Usuń
 8. Hej,a może by tak zrezygnować z turkusowego ściągacza pod biustem i na rękawkach? W sumie w tym miejscu masz już dużo turkusowego. To dałoby ci więcej turkusu na manewry w dole sweterka?
  Tak tylko podrzucam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło jest zobaczyć sweterek oczami innej osoby, bo to jest obiektywne spojrzenie. Dziękuję za Twój pomysł. Jestem już na etapie wyrabiania plis i ściagacze na razie zostają. Pozdrawiam i czekam na wiecej obiektywnych spojrzeń :)

   Usuń
 9. Rośnie rośnie,czekam na efekt końcowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rękawki już nie urosną :) Pozostaną krótki, ponieważ nie mam już materiały, żeby je wykończyć :)

   Usuń
 10. Będąc laikiem w temacie dziewiarstwa nie silę się na jakiekolwiek sugestie.
  Ale podziwiając TWOJĄ pomysłowość jestem pewna,że stworzysz coś kapitalnego:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo lubię wszelkie podpowiedzi i komentarze, nawet te negatywne. Rozumiem, że nie wszystko musi się wszystkim podobać. Sama jestem ciekawa co wyjdzie z tej mojej pracy i czy odważę się chodzić w tym sweterku. Trzymaj za mnie kciuki :)

   Usuń
 11. Ja też czasami się głowię a d jakąś robótką aż śni mi się po nocach. Tu efekt może być ciekawy. Czekam na finisz. Pozdrawiam i dziękuję za ciepłe komentarze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się śni wiele różnych podpowiedzi, ale najważniejsze, że sen zawsze oczyszcza umysł. Zawsze gdy głowię się nad jakimś rozwiązaniem, daję sobie noc na przemyślenie sprawy i to zawsze pomaga.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…