Przejdź do głównej zawartości

Bucik do zadań specjalnych - instrukcja wykonania

  Najbardziej irytującą rzeczą, jaka spotyka kobietę po powrocie do domu jest problem z odnalezieniem klucza w torebce. Ile razy mnie to już spotkało? Zdarzało mi się, że musiałam wyrzucić całą zawartość torebki zanim odszukałam bezcenny klucz. Ale chyba każda z Was rozumie ten problem. Idealne rozwiązanie to duży przedmiot przyczepiony do kluczy, który będzie nam łatwo wpadał w ręce. Ja wykonałam dla siebie bucik. Do jego stworzenia wykorzystałam ścieg francuski, druty proste i końcówki włóczki.
JAK WYKONAĆ BUCIK? 
ZMIENIONY WZÓR (brak ażurowej plisy) NA PODSTAWIE DZIECI I DZIECIACZKI 1/2009 

KOLORYSTYKA: KOKOTEK1. Nabieramy 37 oczek + 2 oczka brzegowe (razem 39 oczek) i przerabiamy 22 rzędy ściegiem francuskim. Cztery pierwsze rzędy przerabiamy włóczką białą, pozostałe brązową.

2. W 23 rzędzie odkładamy oczko brzegowe i 12 pierwszych oczek na nitkę pomocniczą, przerabiamy 15 o. włóczką biała, a ostatnie 12 oczek i oczko brzegowe przekładamy na drugą nitkę pomocniczą.

3. Na drucie mamy 15 oczek włóczki białej. Wykonujemy 22 rzędy ściegiem francuskim.

4. W kolejnym rzędzie włączamy do pracy oczka z nitek pomocniczych i dodatkowo nabieramy z dwóch brzegów bocznych po 8 oczek czyli: oczko brzegowe, 12 oczek z pierwszej nitki pomocniczej, 8 oczek z brzegu, 15 oczek, 8 oczek z brzegu, 12 oczek z kolejnej nitki pomocniczej, oczko brzegowe = 55 oczek.

5. Przerabiamy włóczką brązową 15 rzędów ściegiem francuskim.

6. Następnie z obu stron robótki zamykamy po 20 oczek. Zostaje nam 15 oczek, które przerabiamy do wysokości 34 rzędu.

7. Zmieniamy włóczkę na białą i  zamykamy po dwa oczka z obu stron robótki w co drugim rzędzie. Na koniec zszywamy pietę i boki. GOTOWE !!!

Komentarze

 1. Jesteś doprawdy kopalnią pomysłów :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ciekawego określenia o moim blogu jeszcze nie czytałam :):):)

   Usuń
 2. Bucik fantastyczny!!! Kursik super!!!Szukanie kluczy denerwuje mnie tylko w tego gdy się spieszę...a że rzadko się spieszę to mogę sobie szukać tych kluczu i szukać:)))co u mnie trwa właściwie tylko chwilkę:) Bałagan w torbie mam potworny, czym bardzo denerwuje się mój mąż jak np proszę go o wyjęcie czegoś, ja wkładam tylko rękę i już mam to co chciałam:))) w moim bałaganie i w multum niepotrzebnych rzeczy czyli w torbie jest swego rodzaju porządek:))) ale zaplątałam:))) kiedyś muszę pokażę zawartość tego mojego "woreczka":) Pozdrawiam i milutkiego wieczoru życzę, pa:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią zobaczyłabym zawartość Twojego "woreczka" :):):) Ja robię porzadki w torebce każdego dnia i zawsze się dziwię co w niej odnajduję. Kiedyś mój kolega śmiał się, że kobieta ma w torebce wszystko, a czasem można u niej trafic nawet na śrubokręt :):):) Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Fajny pomysł. Ja mam klucze na smyczy, bo inaczej też bym ich nigdy nie mogła znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście smycz, to też dobre rozwiązanie. Wiem, że mam gdzieś kilka, lecę ich poszukać :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mój pomysł przypadł Ci do gustu.

   Usuń
 5. Świetny pomysł! Powiem szczerze, ze ja ma większy problem z telefonem... zwłaszcza kiedy dzwoni - niby jest osobna przegródka, ale jakoś nigdy go tam nie ma...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie z telefonem mam taki sam problem. Przypomniałaś mi, że dla tego małego potworka też muszę wymyślić rozwiązanie :)

   Usuń
 6. Znakomity pomysł! słodziutki ten bucik

  OdpowiedzUsuń
 7. Och! Jest prześliczny. To pierwsza rzecz jaką zrobię, jak już zrobię wszystkie rzeczy, które mam do zrobienia :)
  Ja mam przy kluczu wielką biedronkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam zdjęcia u Ciebie! A jaka wiosna w tle!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę? W takim razie będę robić jeszcze więcej zdjęć :):):)

   Usuń
 9. W ramach nadrabiania zaległości znalazłam wysyp nowych wspaniałych pomysłów.Bucik jest fantastyczny.Kluczy ciągle poszukuję mimo przyczepionego breloczka:))))
  Co do zdjęć też tak uważam jak poprzedniczka.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecuję więc dużo zdjęć na blogu. Sama przyznam, że też uwielbiam ogladać zdjęcia :):):)

   Usuń
 10. tak klucze znaleźć w torece to jakas masakra a twój pomysł jest kapitalny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie szczególnie denerwuje szukanie kluczy w nocy, kiedy nie ma się latarki pod ręką. To już prawdziwe wyzwanie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…