Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocny królik część 1

 Kilka dni przed Wielkanocą postanowiłam zajrzeć do mojej ulubionej książki "Włóczkowe przytulanki" (zajrzyj tutaj). W niej odnalazłam instrukcję jak zrobić królika. Praca, która zapowiadała się na kilka dni, pochłonęła mnie całkowicie. Nowością były dla mnie PRZERZUTY.  Pomocne okazały się informacje zamieszczone TUTAJ.  Myślałam, że przerzuty będę prawdziwą przeszkodą w tworzeniu króliczka, ale po przeczytaniu kilku informacji z czym się to je, poszłam dalej jak burza. Dotychczasowe efekty możecie ogladac poniżej.

  Ponieważ mój królik miał tendecje do wywracania się (jak pijany zając), postanowiłam go obciążyć ozdobnymi kamykami, które ułożyłam na dnie korpusu. Można do tego celu wykorzystać również groch w woreczkach. Jedyna zmiana jaką wprowadziłam we wzorze, to zamiana oczek lewych na prawe, ponieważ chciałam, aby cały królik byl wykonany oczkami prawymi. Pozdrawiam SerdecznieDWUKOLOROWE USZY - W OPISIE CZĘŚĆ WEWNĘTRZNA BYŁA NIEBIESKA, ALE JA ZDECYDOWAŁAM SIĘ NA RÓŻ, KTÓRY WEDŁUG MNIE IDEALNIE PASUJE DO SZAROŚCI.


Komentarze

 1. Jaki słodki i to cały zrobiony na drutach?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny. Właśnie, że kolory są cudna. Zaraz zobaczę co to przerzuty. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przerzuty to w zasadzie nic strasznego, ale do tej pory ich nie wykonywałam.

   Usuń
 3. Cudny! Druty rządzą! Uszka cudne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku, gdy wykonywałam uszy to bardziej przypominały one uszy myszy niż królika i nawet przeprowadziłam ankietę wsród rodziny aby stwierdzić czy tylko ja tak sądzę. Całe szczęście po wykonaniu całego królika wszystkie proporcje się zgadzały :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Pracowałam nad tym królikiem bez pośpiechu i starałam się zadbać o każdy szczegół. To było jak fruwanie w chmurach.

   Usuń
 5. Ale on jest śliczny!!! Przepiekne ma te uszka różowiutkie!!! Króliś kochaniutki, chyba na starość dziecinnieję:))))Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie Kochana, nie dziecinniejesz, ja też szaleje za tym małym potworkiem. A praca nad nim to była sama przyjemność :):):) Już się zastanawiam, jakiego teraz dziergać zwierzaka :):):)

   Usuń
 6. Super, a kolory są idealne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włóczkę dostałam od koleżanki i to było zrządzenie losu.

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Przyznam, że wywołuje uśmiech na twarzy. Podoba mi się w nim to, że porusza kończynami i myśle, że byłby to idealny prezent dla dziecka.

   Usuń
 8. Śliczny , na drutach przytulanek jeszcze nie robiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim wykonaniu to już trzecia przytulanka. Pierwsza była totalną klapą :)

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. Dziś zamieściłam kolejny wpis o króliku, ma już sukienkę i dwie pisanki. Zachęcam do ogladania.

   Usuń
 10. Rzeczywiście cudny zajączek :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprawdzie króliczek, ale może też być zajączek. Każdy kojarzy się z wielkanocą :):):)

   Usuń
 11. Jest fantastyczny.Ma wspaniałe uszy.Może by mu się jakaś marchewka przydała???
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj zdecydowanie przydałaby się mu marchewka, ale póki co ma sukienkę i dwie pisanki. Nowe zdjecia zamieściłam w drugiej części wpisu o króliku.

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. Myśle, że po Wielkanocny, ten rewelacyjny królik będzie dekoracją całoroczną.

   Usuń
 13. Odpowiedzi
  1. Może za rok, rodzinka tego królika powiększy się.

   Usuń
 14. nie no podziw:) w wolnej chwili zapraszam do mnie, może moje posty też się komuś przydadzą:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…