Przejdź do głównej zawartości

XXXL etykietki na prezenty

   

  Nic tak nie sprawia radości jak dawanie prezentów. Staram się pamiętać, aby każdy prezent był zapakowany indywidualnie i aby zawierał cząstkę duszy. 
  Tym razem postanowiłam stworzyć etykietki w ogromnym, bajkowym rozmiarze, które są przeznaczone dla dzieciaczków, a dokładniej pisząc dla dwóch młodych dam. Prezenty, do których będą doczepione etykietki jeszcze nie dotarły, ale mam nadzieję, że kurier nie zawiedzie. W przeciwnym wypadku czeka mnie bieganina po sklepach, o czym jednak nie marzę.
  Nie ma sprawdzonego przepisu na idealne etykietki, wszystko zależy od naszej wyobraźni i dostępnych materiałów. Ja, przy tworzeniu etykietek posiłkowałam się szablonami z gazetek "Hobby Extra"  1/2009 (motyw biedronki) i "Trendy na Wiosnę i Wielkanoc" 1/2009 (motyw misiów z balonikami). Ponieważ etykietki przeznaczone są dla dziewczynek, imiona wydrukowałam na różowym papierze. 
   Serduszka wycinałam za pomocą dziurkacza z samoprzylepnego papieru w kolorze różu i srebra. Przy tworzeniu etykietek wykorzystywałam taśmę dwustronną zamiast kleju, ponieważ nie brudzi ona rąk i według mnie daje ładniejsze efekty. 


Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Przygotowanie tych etykietek, mimo że zajeło to dużo czasu, sprawiło mi ogromną radość.

   Usuń
 2. Wyszły świetnie, jak miło popatrzeć na coś kolorowego w taki ponury dzień...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie podnoszą na duchu. Przypomina mi się czas, kiedy sama byłam dzieckiem :):):)

   Usuń
 3. Jejku, jakie to cudowne.Zwłaszcza te biedroneczki.Zawładnęły moim sercem totalnie:)))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanej większości najbardziej podobają się biedronki.

   Usuń
 4. Musisz koniecznie zajrzeć na http://druterele.blogspot.com/2012/03/wszystkiego-najlepszego-marysiu.html
  bo dziś o niczym innym nie myślę, jak o tym czy nie wyrzucą mojej córki z przedszkola za to jak zapakowałam prezent!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :):):) Zaszalałaś z opakowaniem, ale przyznam, że sama nie wpadłabym na tak zwariowany pomysł. Gratuluję kreatywności.

   Usuń
 5. Ale Ty masz zdolności. Niesamowite te rzeczy. Cudowne, brak słów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się spodobają :):):)

   Usuń
 6. Bardzo ładne te Twoje etykiety. Świetny pomysł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się dziwię, że wcześniej na taki pomysł nie wpadłam :):):) Już nie kupuję tych gazetek, ale mam wystarczające zbiory, aby tworzyć bajkowe etykietki :):):)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Oj bardzo, chyba będę częściej tworzyć takie etykietki :):):)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…