Przejdź do głównej zawartości

Sukienka dla małego aniołka

 

   Zainspirowana wzorem serduszka (ZAJRZYJ TUTAJ)sukienką (ZAJRZYJ TUTAJ) postanowiłam stworzyć sukienkę dla aniołka, który będzie zajmował miejsce na szczycie choinki.  Poniżej prezentuję wzór wrabiany serduszek. Do stworzenia sukienki wykorzystałam zieloną i białą włóczkę, podobnie jak przy tworzeniu jednej z skarpetek (zajrzyj tutaj)


Sukienka dla małego aniołka część I


Zaczynamy od nabrania oczek. Ponieważ moja sukienka została wykonana na drutach prostych, nabrałam 72 oczka + 2 oczka brzegowe. Minusem wykorzystania tego rodzaju drutów jest konieczność szycia. W moim przypadku szew znajduje się z tyłu robótki. Aby uniknąć konieczności szycia można wykorzystać druty z żyłką. Jeśli nie lubimy robótek z dużą ilością oczek możemy robić sukienkę w dwóch częściach, osobno przód i tył. 

1-4 rząd: pomiędzy oczkami brzegowymi oczka prawe - biała włóczka,
5 rząd:  pomiędzy oczkami brzegowymi oczka lewe- biała włóczka 
6 rząd: oczko brzegowe, * 1 oczko prawe zielone, 1 oczko prawe białe* powtarzać do końca rzędu od *, oczko brzegowe,
7 rząd: oczka białe zamienić na zielone, a zielone na białe,
8 rząd: pomiędzy oczkami brzegowymi przerobić oczka białe prawe
9 rząd:  pomiędzy oczkami brzegowymi przerobić oczka białe lewe, 
10-28 rząd: przerobić według schematu (motyw serca)
29 rząd:  pomiędzy oczkami brzegowymi przerobić oczka białe lewe, 
30 rząd: pomiędzy oczkami brzegowymi przerobić oczka białe prawe
31 rząd: oczko brzegowe, * 1 oczko prawe zielone, 1 oczko prawe białe* powtarzać do końca rzędu od *, oczko brzegowe,
32 rząd: oczka białe zamienić na zielone, a zielone na białe,
33-43 rząd: pomiędzy oczkami brzegowymi przerobić ściegiem dżersejowym prawym zieloną włóczką,
44 rząd: oczko brzegowe, *2 oczka przerobione razem na prawo zieloną włóczką*, powtarzać do końca rzędu, oczko brzegowe (mamy 36 oczek + 2 oczka brzegowe) 
45 rząd: pomiędzy oczkami brzegowymi przerobić oczka lewe -zielona włóczkaKomentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Postaram się szybko zamieścić kolejne części opisu.

   Usuń
 2. Śliczne maleństwo, nie boisz sie,że taki zielono ubrany aniołek będzie słabo widoczny na choince?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc i pisząc to się nad tym nie zastanawiałam. Myślę jednak, że na szczycie choinki będzie widoczny. Moja nowa choinka ma bardzo długą i ubogą gałązkę szczytową.

   Usuń
 3. Piękna! Widzę, że przygotowania do Bożego Narodzenia trwają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama się dziwię, że o tej porze roku tworzę ozdoby świateczne. Ale bez presji czasu mam ogromny komfort tworzenia.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, projektuję teraz ciało dla aniołka.

   Usuń
 5. Ale to maleństwo piękniutkie:))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brakuje tylko ciała dla aniołka.

   Usuń
 6. Obłędna muszę taką machnąć:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaskakujesz pomysłami na ozdobienie choinki już wiosną, święta Cię zatem nie zaskoczą:) Sukieneczka jest po prostu cackiem! Pytałaś, co będę trzymać w pudełeczku. Szczerze? Nie mam pojęcia, najprędzej ktoś zostanie nim uszczęśliwiony albo dostanie dodatek do prezentu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie pudełeczko to prawdziwy raryras. Może wykombinuję coś podobnego. Pozdrawiam :):):)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, przygotowuję wpis z kolejną częścią sukienki.

   Usuń
 9. Jest prześliczna! Chociaż nie przepadam za zielono- białymi połączeniami, to musze przyznać, ze sukieneczka jest urocza :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z założenia miała być to sukienka w kolorach czerwieni i bieli, ale z powodu braku materiału czerwień zastapiłam zielenią.

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Kiedyś obawiałam się wzorów wrabianach, wydawało mi się, że to trudna sztuka, a okazało sie, że wymaga jedynie cierpliwości.

   Usuń
 11. Ależ śliczności! Cudna i taka słodka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś powstał projekt ciała dla aniołka, ale rysunek jest tak komiczny, że nie nadaje się do publikacji. Najważniejsze, że mam juz pomysł.

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. W natarciu kolejny post o sukience.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…