piątek, 27 lipca 2012

Inwentaryzacja włóczkowych zabawek

Witajcie moi Drodzy,
z powodu małej metamorfozy ówieczki (ZAJRZYJ TUTAJ), postanowiłam dokonać przegladu moich włóczkowych zabawek. I tak przedstawiam Wam listę moich dziergadełek dla najmłodszych. 


Panda (ZAJRZYJ TUTAJ), wydziergana na podstawie Włóczkowe przytulanki - Fiona McTague. Kiedy dziergałam włóczkowa lalę, panda została pozbawiona wypychadła. Straty zostały jednak nadrobione i panda "nie jest już pusta". W przypadku tego projektu, nogi wykonałam według własnego pomysłu, ponieważ chiałam zaoszczędzić sobie szycia. W tym celu nabrałam oczka z otworów na nogi i przerobiłam w okrążeniach. Róznicę pomiędzy moim pomysłem, a opisem w książce widać porównując pande i Gapcia. Na tej podstawie można stwierdzić, że panda jest bardziej wygimnastykowana.
Braki: plastikowe oczkaWielkanocny Królik (ZAJRZYJ TUTAJ),  wydziergany na podstawie Włóczkowe przytulanki - Fiona McTague. Zabrakło go na zdjęciu grupowym, ponieważ wywędrował z mojego domu. Wiele osób nie rozpoznawało w nim królika tylko myszkę, to chyba z powodu różowych uszu ;)
Braki: mie ma
Włóczkowa lala (ZAJRZYJ TUTAJ) wydziergana na podstawie Włóczkowe przytulanki - Fiona McTague. Kupiłam sztuczne rzęsy w celu wykonania oprawy oka, ale lala nadal posiada tylko jedną brew.
Braki: szczegóły twarzy (oczy, usta, nos)
Owieczka (ZAJRZYJ TUTAJ) to przedmiot metamorfozy. Wykonana na podstawie wzory z http://abc_robotek_na_drutach.republika.pl/abc_przepisy/str_inne/owieczka.html. Po metamorfozie przypomina coś pomiędzy krówką a hipopotamem, z owieczki zostało jej tylko futerko. 
Braki: mie ma


Gapcio czyli miś w warkocze (ZAJRZYJ TUTAJ)  wydziergany na podstawie Włóczkowe przytulanki - Fiona McTague. Do wzoru dodałam własny pomysł na warkocze. 
Braki: oczy i nosek.

Mam nadzieję, że ta inwentaryzacja zmobilizuje mnie do dokończenia wszystkich projektów, a Was zachęcia do tworzenia włóczkowych pluszaków. Pozdrawiam Kokotek

15 komentarzy:

 1. Owieczka jest słodka! Kcem taką :D
  Ale lalka, panda i miś też są super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owieczka przez nowy "pyszczek" chyba już nie przypomina owieczki. Jest teraz podobna do hipopotama. Tylko czy hipopotam może mieć futro? Chyba stworzyłam nowy gatunek.

   Usuń
 2. Wszystkie śliczne ale koniecznie dodaj lali to co trzeba:)
  Pozdrawiam, Marlena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam, dodam, tylko muszę zebrać się w sobie. Ponieważ zaczyna mi brakowac włóczki zapewne zmusi mnie to do dokonczenia zabawek.

   Usuń
 3. Wszystkie zabawki są przesłodkie! Aż mnie bierze ochota żeby coś porobić. pozdrawiam April

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie zabawki są przesłodkie. Aż mnie bierze ochota żeby coś porobić chociaż moje twory to raczej takie pokraczki.
  pozdrawiam serdecznie April

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachecam do tworzenia zabawek i eksperymentowania. Ja planuję własnie zrobienie breloczków według własnego projektu.

   Usuń
 5. Oj tak, trzeba będzie w końcu zrobić jakiegoś pluszaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam zamiar zamknać przygodę z pluszakami i dokonczyć wybrane projekty.

   Usuń
 6. Całkiem piękna i okazała kolekcja.One prawie proszą o dokończenie:)))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już tworzę liste, które pierwsze pójdą pod igłę.

   Usuń
 7. TE BRAKI TO PRYSZCZ
  SĄ CUDNE W TWOIM WYDANIU...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Braki nadal nie zostały nadrobione, ale mam już pomysł na buźkę dla lalki.

   Usuń