Przejdź do głównej zawartości

Miś w warkocze

Zapragnęłam wydziergać pluszaka w warkocze. Przy mojej pracy posłużyłam się opisem wykonania Pandy z ksiązki "Włóczkowe przytulanki" (ZAJRZYJ TUTAJ), a warkocze zaplanowałam sama. Zawsze gdy wykonuję tego pluszaka, a robię to już trzeci raz, mam problem z instrukcją, bo chyba w moim wydaniu są błędy.

Błędy w opisie pandy:
Prawa noga - źle podawana liczba oczek, ale to można jeszcze przeżyć, ja zignorowałam odrobinę ten opis i na końcu okazała o się, że ostatni rząd opisu i moje oczka zgadzają się :):):)


Ręka:
 • w opise zaczyna się od nabrania 5 oczek, ale po podwójnym pruciu ręki postanowiłam nabrać 9 oczek, a w kolejnych dwóch rzędach dodawać po jednym oczku na początku i końcu rzędu (do uzyskania 13 oczek),
 • ponieważ wprowadzam warkocze do pracy, obie łapki wykonuję jednocześnie do momentu wyrabiania łokcia, dzięki temu uzyskam identyczne warkocze na obu rękach,

A oto moje dotychczasowe efekty pracy.
Komentarze

 1. Pomysł z warkoczami na misiu przedni;-)
  Moja półka tez ma taką książkę;-)
  Jeszcze nic z niej nie zrobiłam, ale leży już od jakiegoś czasu przy łóżku, to znak , pewnie coś zrobię, tylko kiedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest świetna, ja zrobiłam z niej królika, lalkę i pandę. Z opisem pandy zawsze mam problem, ale lalka i królik powstały bez przeszkód. Bardzo gorąco polecam książkową pozycję "Włóczkowe przytulanki" :):):)

   Usuń
 2. Nie mam tej książki i widzę że to duży błąd - czekam na misia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polcem, dzięki tej książce można stworzyć wspaniałe rzeczy. Nadaje się także na prezent. Mam ją od kilku lat i był to zdecydowanie bardzo dobry zakup.

   Usuń
 3. Ale się uśmiałam, cytuję: zignorowałam odrobinę ten opis i na końcu okazała o się, że ostatni rząd opisu i moje oczka zgadzają się :):):) Fajowska będzie panda, z moich ulubionych warkoczy:) Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optymizmu uczę się od Ciebie :) Z ta pandą mam ciągle przygody, nawet nie wiem jak się to zakończy.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Dziś zamieściłam kolejny wpis Gapcio bez głowy :)

   Usuń
 5. Fajny pomysl z tymi warkoczami na Misiu :) Juz nie moge sie doczekac efektu koncowego :)) Tez sie przymierzam do tej ksiazki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam "Włóczkowe przytulanki", warto kupić, szukałam jej ostatnio na allegro, ale niestety nie jest dostępna.

   Usuń
 6. Wygląda ciekawie. Jestem ciekawa teraz efektu końcowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem ciekawa, co z tego wyjdzie.

   Usuń
 7. Na pewno taka misiowo-warkoczowa przytulanka będzie fantastyczna:))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że zabrakło mi materiału do wypychania i misiu ma w sobie makulaturę ;)

   Usuń
 8. Interesująco to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…