Przejdź do głównej zawartości

Kolekcja Barbie 2012 by Kokotek zestaw I


Kolekcja ubrań dla lalki Barbie

6 sukienek, 3 bolerka, 1 sweterek, 2 szaliki, 2 czapki

  Witajcie po krótkiej przerwie na moim blogu.W ostatnim czasie zajęłam się projektowaniem ubrań dla lalek Barbie.  Zanim powstał prezentowany wyżej zestaw, sprawa nie zapowiadała się różowo. 
  Po zrobieniu dwóch pierwszych sukienek (różowa w paski i krótka z rękawkami i wywijanymi mankietami) myślałam o porzuceniu pracy, ponieważ to co zrobiłam w ogóle mi się nie podobało. Myślałam nawet żeby wyrzucic je do kosza i zacząć pracę od poczatku. Wtedy z pomocą przyszła jak zwykle noc. Po dobrze przespanej nocy zabrałam się za dokładne rozprasowanie elementów dwóch sukienke i okazało się, że sprawa nie jest jeszcze stracona. Przez kilka kolejnych postów przedstawię Wam co udało mi się zrobić z włóczki, która dostałam od Gosi ze Szczecina. A teraz ręka w górę, kto marzył o lalce Barbie w dzieciństwie. 
   Do wykonania 14 podstawowych elementów wykorzystałam pięć kolorów włóczki (biel, róż, fiolet, jasna i ciemna zieleń) i dwa rodzaje drutów (1,5 mm i 2, 5 mm). Dziś przedstawię Wam pierwszy zestaw, który skałada się: krótkiej sukienki, bolerka z kapturem, czapki i szalika. Dominujące kolory w tym zestawieniu to biel i jasny fiolet.

Sukienka: 
 • fioletowy dół wykonany ściegiem dżersejowym prawym, rozpoczęłam od nabrania 20 oczek na pas, a w co drugim rzędzie równomiernie dobierałam 6 oczek,
 • białą górę wykonałam ściegiem ryżowym, do niej dorobiłam fioletowe szelki i białe rękawki z wywijanymi mankietami,
 • z tyłu zapinana na rzep,

Bolerko z kapturem
 • wykonane wzorem perłowym z elementami warkoczowymi, całe bolerko robiłam poprzecznie,
 • przy wykonywaniu karczka zastosowałam rzędy skrócone,
 • z górnego brzegu bolerka nabrałam oczka na kaptur (wyrobiłam po 2 oczka z każdego oczka brzegowego)
 • brzeg kaptura ozdobiony jest warkoczem na 4 oczka,
 • z przodu bolerka wykonałam sznurek na 3 oczka,






Czapka
 • wykonana ściegiem dżersejowym prawym,
 • ozdobiona pomponem zrobionym na dwóch palcach,
 Szalik
 • wykonany ściagaczem pantentowym na 5 oczek (+ 2 oczka brzegowe)



Do zobaczenia w drugim zestawie Kokotek

Tym można się zainspirować  http://www.theretroknittingcompany.co.uk/barbiemodern.html

Komentarze

 1. ALEŻ JĄ ZESTROIŁAŚ
  TERAZ TO ONA DOPIERO WYGLĄDA JAK NALEŻY.
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Ubranka są po prostu przeurocze! Podziwiam te detale, dopracowane w każdym milimetrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękności wydziergałaś, gratuluję cierpliwości:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała kolekcja ,gratulacje za cierpliwość:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki świetny zestaw. Bardzo mi się podoba i chyba się zainspiruję tylko czasorozciągacz muszę gdzieś nabyc ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. aż się boję córkom pokazywac ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ to misterna robota! Podziwiam, podziwiam...
  A jakiego rozmiaru druty wykorzystałaś?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. 1,5mm jeszcze nigdy nie robiłam...

   Usuń
 8. Ślicznie Ci wyszły te ubranka. Swego czasu sporo robiłam takich ubranek. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale słodkie malutkie! Świetne! Zawsze chciałam, żeby mam robiła takie dla mojej Barbie, ale nie chciała :-(

  OdpowiedzUsuń
 10. O jaaaa... Ja też jak Cicha boję się mojej Gwieździe pokazać, bo będę miała dodatkową robotę! A na bank nie wyjdzie mi tak dobrze jak Tobie! Słodko malizny wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jestem zachwycona !!!Fajne te mikro ciuszki :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Aż chciało by się mieć taka lalkę w takim ubranku!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…