Przejdź do głównej zawartości

Schematy do projektu "Do czterech razy sztuka - czyli musztarda i zieleń na drucie."

Podsumowuję dotychczasowy efekt pracy przy szaliku. Poniżej znajdziecie schematy wykonanych rzędów, a także filmik jak uwięziłam włóczke. Przy pracy z dwoma kolorami i warkoczami uważajcie, żeby Wam nie przydarzyła sie ta sama przydoda :) Najbardziej jestem zadowolona z efektu przeplatanych nitek na lewej stronie. Więcej o szaliku możecie3 przeczytać TUTAJ.

PRAWA STORNA ROBÓTKI

 LEWA STRONA ROBÓTKI


EFEKT PRZEPLATANIA NITEK NA LEWEJ STRONIE


RZĘDY 1-48

RZĘDY  1-48 Z ZAZNAZNYMI KOLORAMI


 RZĘDY  49-96

RZĘDY 49-96 Z ZAZNACZONYMI KOLORAMIKomentarze

 1. Warkocz wygląda niesamowicie! Właśnie robię swoje pierwsze warkocze w życiu (zaczęłam dziergać na drutach) i wiem, że to niekończąca się robota... Co dopiero z dwoma kolorami!
  Jestem pełna podziwu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pierwsze warkocze mam już za sobą, pokochałam je od pierwszego skrzyżowania oczek :) A warkocze z dwoma kolorami nie sa takie straszne, po 100 rzędach dochodzi się do wprawy ;)

   Usuń
 2. Wow! Czy nie pogniewasz się jeśli skorzystam z Twojego pomysłu po cichutku stworzę dla siebie takie cudo na zimę? Nie pomyślałabym, że takie połączenie warkoczy może być takie efektowne:) Prześlicznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam Twoją cierpliwość. Robienie na drutach według schematu to dla mnie męczarnia i wybieram tylko proste rzeczy. A warkocze robię zawsze na oko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię schematy graficzne, nie przepadam za opisami warkoczy.

   Usuń
 4. bardzo ciekawie wygląda ten warkocz pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warkocze patentowe sprawiają, że robótka jest puszysta.

   Usuń
 5. Efekt piękny. Spróbuję przekonać mamę, żeby zrobiła mi coś podobnego:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że fajnie też się skończy.

   Usuń
 7. A gdzie znajdę filmik do tego dzieła? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Anonimowy użytkowniku. Na początku zdziwiłam się o jaki filmik ci chodzi :) Ale już sobie przypominam. Otóż znajdował się tu krótki filmik, jednak jego jakość pozostawiała wiele do życzenia i prawdopodobnie go usunęłam :) Ale nie martw się utraciłaś jedynie 8 s oglądania :) Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…