środa, 12 września 2012

Kocyk dla zabawek i rękawiczki z długimi mankietami

Witajcie, dziś 3 w 1 czyli trzy robótki w jednym poście. Rozpoczęłam pracę nad rękawiczkami i dziergam dwa kolejene kocyki. Poniżej zamieszczam kilka wskazówek jak zabrać się za takie robótki. RĘKAWICZKI

  Pracę rozpoczęłam od nabrania 32 oczek nitką podwójną Kotek (druty 4,5 mm). Była to druga próba, na pierwszą nabrałam 38 oczek, okazało się jednak, że rękawiczki wychodzą za szerokie. Najważniejszym elementem tych rękawiczek są długie mankiety, które sięgają aż do łokci. Ponieważ ręce mają to do siebie, że w okolicy łokcia są szersze, a w okolicy nadgarstka węższe, po 15 okrążeniach rozpoczęłam redukowanie liczby oczek. Jak to zrobić, żeby robótka nie straciła uroku? Polecam wykonanie mankietów ściągaczem podwójnym i redukowanie oczek lewych. Przy pracy nad tymi rękawiczkami odejmowałam po dwa oczka w 15, 17, 19 i 21 okrążeniu. Wyglądało to następująco: moje okrężnie zaczyna się od oczek prawych, je przerabiałam najpierw, potem 2 oczka lewe przerobione razem na lewo, 14 oczek, 2 oczka przerobione razem na lewo, i pozostałe oczka do końca okrążenia. W kolejnych wymienionych okrążeniach, należy redukować kolejne oczka lewe.
  Po 55 okrążeniach ściągaczem podwójnym, kolejne okrążenie przerobiłam oczkami prawymi. 
Dalej rękawiczki wykonujemy według opisu (ZAJRZYJ TUTAJ)KOCYK NA DRUTACH
1.Nabieramy na druty 2,5 mm 58 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 3 rzędy podwójnym ściągaczem, zaczynamy od dwóch oczek lewych.

2. W czwartym rzędzie oczka przerabiamy następująco: oczko brzegowe, *4 o. p., 3o.l., 8o.p., 3o.l.,* powtorzyć  jeszcze 2 razy od *, 3o.l., 4 o.p. 1 o.b.
3.W rzędach parzystych oczka przerabiamy jak powstają.
4. Kocyk przerabiamy według schematu zamieszczonego poniżej.

5. Schemat powtarzam 9 razy, następnie powtarzam rząd 1 i 2, i wykonuję 3 rzędy podwójnym ściagaczem, zaczynając od dwóch oczek prawych.

ROBÓTKA PO JEDNYM POWTÓRZENIU SCHEMATU

ROBÓTKA PO DWÓCH POWTÓRZENIACH SCHEMATU


FIOLETOWY KOCYK9 komentarzy:

 1. Rękawiczki z pięcioma palcami?! zazdroszczę umiejętności< kocyki mają fajny wzorek:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku tak bym się chciała nauczyć robić na drutach.

  OdpowiedzUsuń
 3. jakby zrobić kilkadziesiąt takich kwadratów na drutach i pozszywać to wyszedłby bardzo ładny duży kocyk a co do rękawiczek to próbowałam już kilka razy i mi na razie nie wychodzą a twoje są bardzo fajne pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiscie można stworzyć duży kocyk, tylko trzeba pilnować, żeby kwadraty lub prostokąty (jak kto woli) miały takie same wymiary. A jesli chodzi o rękawiczki to nie zniechecaj się :):):)

   Usuń
 4. Fantastyczne wzorki!!! Hit, jak dla mnie to rękawiczki...pięciopalczaste, nieosiągalne do zrobienia przy moich umiejętnościach:)
  Pozdrawiam i szczęśliwego dnia życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, Ty na pewno sobie poradzisz z zrobieniem palców w rękawiczkach. Nie takie rzeczy już tworzyłaś.

   Usuń
 5. Pięknie, pięknie podziałam juz na fejsie

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko śliczne, bardzo podoba mi się różowy kocyk śliczny kolor :)) Pozdrawiam Hania

  OdpowiedzUsuń