Przejdź do głównej zawartości

Jak zabrałam do domu Kotka zamiast Kocurka


  Od czego mam zacząć? Wybrałam się dziś do pasmanterii w celu poszukiwania bordowej włóczki, która w swoim składzie miała mieć wełnę. Efekt tej wycieczki był mizerny. Tylko w dwóch pasmanteriach były dostępne bordowe kolory, ale nie było odpowiedniej dla mnie ilości. Trochę mnie ten fakt zaniepokoił, jeszcze zimy nie ma, a w sklepach już brakuje kolorów. W dodatku dowiedziałam się, że dostawy są rzadko (nawet raz na miesiąc) wiec muszę przerzucić się na zakupy do Internetu. 


  W jednej z pasmanterii, razem z klientką wybierałam włóczkę na pelerynkę dla jej wnuczka. Nie chciałam być nachalna, ale Pani rozglądała się za pomocą i tym sposobem nawiązał się dialog o włóczkach. W tej tak radosnej atmosferze upływał mi czas, nawet nie zwróciłam uwagi, że mój autobus zaraz odjedzie. Pani chciała, żeby włóczka była miła w dotyku, jasna i radosna.  Razem z energiczną Panią, która kiedyś robiła na drutach i teraz chciała sobie przypomnieć techniki dziewiarskie, wybierałyśmy też odpowiednie druty. Dodam tylko, że Pani w ogóle nie wyglądała na babcie. Po tym jak uporałam się z wyborem drutów, chciałam dokupić włóczkę na rękawiczki do kompletu (ZAJRZYJ TUTAJ) .

  Zaznaczę tylko, że kiedyś zgubi mnie kupowanie włóczki na pamięć. To już trzeci raz, kiedy wybrałam się do sklepu, bez banderoli z danymi dotyczącymi włóczki i chciałam dokupić materiał kierując się zmysłem wzroku. Tym sposobem o mały włos nie kupiłabym włóczki Kocurek zamiast Kotek. Włóczka różni się zdecydowanie grubością. Kocurek to 520 m/100g, a Kotek 300 m/100 g. Uratowało mnie pytanie dotyczące grubości włóczki (już prawie płaciłam za Kocurka) i wtedy okazało się, że chciałam nabyć złą włóczkę. Kiedy Pani położyła obok siebie Kotka i Kocurka okazało się, że kolory delikatnie się różnią. Całe szczęście do domu zabrałam Kotka, a nie Kocurka.


Prace nad wieńcem trwają, po dołączeniu trzeciej nitki wzór prezentuje się lepiej :):):)Komentarze

 1. Dobrze że się połapałaś - ja już tez tak kupiłam bo Kotek czy zdrobniale Kocurek żadna różnica a jednak - pozdrawiam ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety kupiłam kiedyś włóczkę, aby dokończyć sweterek. Wtedy okazało się, że jeden z rękawów jest jaśniejszy. Innym razem pomyliłam nazwę włóczki i zamiast kupić włóczkę z dodatkiem wełny kupiłam 100 % akryl.

   Usuń
 2. Ciekawy wianek robisz:)
  Też dziś miałam maraton po pasmanteriach i przybyło kilka motków w pudełku z włoczkami:)
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w moim koszyku przybył tylko jeden motek :)

   Usuń
 3. U mnie dostawy włóczek w pasmanterii też są rzadziej niż raz w miesiącu dlatego korzystam często z dobrodziejstw sh pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałam włóczki w sh, ale bordowej włóczki tam nie znalazłam. W sh mozna spotkać nowe motki w konkurencyjnej cenie.

   Usuń
 4. Szydełko opanowałam ale druty oprócz oczek lewych i prawych to koszmarek :P

  OdpowiedzUsuń
 5. No to nieźle:))Bo sugerując się tytułem posta myślałam ,że chodzi o prawdziwe kociaki:)))))))
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co to za wianek? Ty to masz pomysły. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykły słomiany wianek z odzysku :)

   Usuń
 7. Bardzo fajny pomysł z tym wiankiem. Zrobiłaś bazę sama czy kupiłaś gdzieś w sklepie florystycznym?
  Zazdroszczę możliwości buszowania po sh - w moich bardzo rzadko trafiają się włóczki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Baza pochodzi ze starego stroika. Ale można kupić na allegro wianki styropianowe. W moich sh z włóczką bywa różnie, ale czasem zdarzają się prawdziwe perełki.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…