Przejdź do głównej zawartości

Musztardowe rękawiczki
  Miały być musztardowe rękawiczki, a wyszło jak zwykle. Musiałam przemycić do wzoru odrobinę zieleni, żeby rękawiczki pasowały do kompletu (ZAJRZYJ TUTAJ). Na bieżąco zapisywałam wzór, obecnie istnieje w wersji papierowej i pełno w nim niejasności, ale mam nadzieję, że niebawem przedstawię Wam wersję elektroniczną. Na razie mam jedną rękawiczkę z sześcioma bąblami i jeszcze dwudziestoma wystającymi nitkami. Paperowa wersja wzoru
nie radzę z niego skorzytać, bo wpadniecie w gęstą mgłę
Jak powstawał ściągacz

  Na druty 4 mm nabrałam nitką podwójną 24 oczka (jest to moja 4 wersja ściagacza, pierwsza obejmowała 28 oczek, uznałam jednak, że ściagacz jest za szeroki i nie spełni swojej funkcji, druga obejmowała 24 oczka uznałam że tym razem ściagacz jest za wąski i nie wcisnę reki w taką rękawiczkę, trzecia ponownie 28 i ponownie niezadowolonie). 

 A teraz idę wciagać nitki :):):) Miłej nocki Kokotek

Komentarze

 1. Cudeńko!!! Jak ja lubię Twoje wykonanie rękawiczek...pamiętam takie, które mi się szalenie podobały, pszczółki:)
  Pozdrawiam i bardzo dziękuję za życzenia:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Super kolor!!!Super rękawiczki!! Tak się czaję na musztardowy, lecz odwagi brak... Podzrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Rękawiczka bardzo fajna.Z nitkami tym razem chyba nie musisz się bardzo spieszyć.Ma jeszcze pobyć jesień:))))
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjna rękawiczka :-)
  Pasuje idealnie do kompletu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja:)rękawiczki to już dla mnie za trudne...ale z czapką dałam radę:)więc jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne rękawiczki, dobrze, że przemyciłaś zielony:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rękawiczki z pięcioma palcami - to dopiero wyzwanie! Jak widzę pięć drutów, to na samo wspomnienie dziergania na takiej konstrukcji, ręce mnie bolą:)
  Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne!!! i kursik się przyda:)
  pozdrawiam, Marlena

  OdpowiedzUsuń
 9. Rękawiczki są superowe!!!! Te bąbelki świetnie wyglądają , ale nie wiem jak Ty je tam wplotłaś !!!Cały komplecik bardzo fajny!!!
  Oglądałam Twoje zdjęcia z Bieszczad jesienią rewelacja!!! Też byłam na Rawkach ale latem ,było fantastycznie! :)
  Pozdrawiam serdecznie!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 10. No to czekać będę na wykończone rękawice!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja sobie zrobiłam taką czapkę (beanie) - taką czyli też z oliwkowymi kulkami i w musztardowo żółtym kolorze! :)))) Haha, chyba właśnie w tym samym okresie :D:D:D Dziwne

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…