Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2012

Kolekcja Barbie 2012 by Kokotek zestaw I

Kolekcja ubrań dla lalki Barbie
6 sukienek, 3 bolerka, 1 sweterek, 2 szaliki, 2 czapki
  Witajcie po krótkiej przerwie na moim blogu.W ostatnim czasie zajęłam się projektowaniem ubrań dla lalek Barbie.  Zanim powstał prezentowany wyżej zestaw, sprawa nie zapowiadała się różowo. 
  Po zrobieniu dwóch pierwszych sukienek (różowa w paski i krótka z rękawkami i wywijanymi mankietami) myślałam o porzuceniu pracy, ponieważ to co zrobiłam w ogóle mi się nie podobało. Myślałam nawet żeby wyrzucic je do kosza i zacząć pracę od poczatku. Wtedy z pomocą przyszła jak zwykle noc. Po dobrze przespanej nocy zabrałam się za dokładne rozprasowanie elementów dwóch sukienke i okazało się, że sprawa nie jest jeszcze stracona. Przez kilka kolejnych postów przedstawię Wam co udało mi się zrobić z włóczki, która dostałam od Gosi ze Szczecina. A teraz ręka w górę, kto marzył o lalce Barbie w dzieciństwie.     Do wykonania 14 podstawowych elementów wykorzystałam pięć kolorów włóczki (biel, róż, fiolet, jasna …

Inspiracje z filmów: "Sherlock Holmes. Gra Cieni", " I że Cię nie opuszczę", "Na ratunek wielorybom".

Witajcie Kochani, dziś inspiracje z filmów, które miałam okazje oglądać przez ostatnie kilka miesięcy. Wymieniam je w kolejności przypadkowej, ale przyznam, że najbardziej pragnę posiadać rękawiczki z filmu "Na ratunek wielorybom"."Sherlock Holmes: Gra cieni"  (2011), oryginalny tytuł "Sherlock Holmes: A Game of Shadows" reżyseria: Guy Ritchie
"...w połączeniu ze szpetnym szalikiem wydzierganym przez narzeczoną"... takie słowa kieruje Holmes do Watsona w początkowych minutach filmu  "Sherlock Holmes. Gra cieni" . 11 Minuta filmu - Watson podpierając sie laską i prowadząc swojego psa, przemierza ulice z zarzuconym na szyję szalem, o którym na wstępie ironicznie będzie się wyrażał  Holmes. Po kilku sekundach wchodzi do domu przyjaciela i nie mogac odszukać gospodarza puka do pokoju Holmsa, w którym rozsiada się wygodnie i zagłebia w lekturę gazety.
  Nie jest to szalik w moim stylu, ale przyznam, że uważnie śledziłam jego losy w filmie…

Aktualizacja - Szalik z wystającymi nitkami

20.08.2012

  Praca nad szalikiem dobiega końca. Rzędy zostały zakończone, a ostatnim etapem jest powciąganie wszystkich nitek. Powinno się to robić na bieżąco, ale ja zawsze zostawiam to na koniec. Na szalik zużyłam 300 gram włóczki (po 150 gram koloru zielonego i pomarańczowego).  Jeśli ktoś ma ochotę wykonać taki szalik, to zapraszam do wcześniejszych wpisów, gdzie prezentowałam poszczególne etapy pracy.

PROJEKT DO CZTERECH RAZY SZTUKA CZYLI ZIELEŃ I MUSZTARDA NA DRUCIE największy problemem było przeplatanie nitek różnych kolorów, ale po przerobieniu kilkudziesieciu rzędów dochodzi się do wprawy,miałam do dyspozycji 400 g włóczki, 200 w kolorze khaki (dla mnie to zgniła zieleń) i 200 złotej (dla mnie musztardowej), z czego pozostało mi po około 50 gram każdego koloru, mam nadzieje, że wystarczy to na zrobienie rękawiczek. Przy wyborze dwóch kolorów włóczki ważne jest, aby każda z włóczek miała taka sama grubość i długość. wybrałam wzór patetntowy (ściagacz pojedyńczy patentowy),nabrał…

Schematy do projektu "Do czterech razy sztuka czyli musztarda i zieleń na drucie" część 2.

Witajcie, dziś dwa ostatnie schematy (drugi z nich powtarzam dwa razy). Po wykonaniu tych schematów, powróciłam do pierwszego schematu i dziergam dalej ;)


RZĘDY 97-144 Z ZAZNACZONYMI KOLORAMI

RZĘDY 145-240 Z ZAZNACZONYMI KOLORAMI (ten schemat powtarzamy 2 razy)

Przeplatanie nitek

Zacytuję sama siebie: "Powróciłam do pomysłu numer 2 z tą różnicą, że cały czas pracowałam z sześcioma motkami. Nawet gdy pasma musztardowe stykały się już ze sobą to 6 oczek przerabiałam osobnym motkiem włóczki musztardowej, a nastepne 12 oczek, kolejnym motkiem włóczki tego samego koloru. Jest to mozolna praca, ale po pewnym czasie dochodzi się do wprawy." A dziś przedstawiam ten opis na zdjęciach. W jaki sposób krzyżowałam ze sobą nitki postanowiłam pokazać na lewej stronie robótki. O szaliku pisałam TU i TU.
FRAGMENT ROBÓTKI PO PRZEROBIENIU OCZEK ZIELONEGO WARKOCZA BRZEGOWEGO, A PRZED WYKONANIEM ŚRODKOWEGO DWUKOLOROWEGO PASMA


FRAGMENT ROBÓTKI PO WYKONANIU POŁOWY OCZEK ŚRODKOWEGO WARKOCZA

FRAGMENT ROBÓTKI PRZED PRZEROBIENIEM OCZEK MUSZTARDOWEGO WARKOCZA BRZEGOWEGO, A PO WYKONANIU OCZEK ŚRODKOWEGO WARKOCZA DWUKOLOROWEGO
Schematy do projektu "Do czterech razy sztuka - czyli musztarda i zieleń na drucie."

Podsumowuję dotychczasowy efekt pracy przy szaliku. Poniżej znajdziecie schematy wykonanych rzędów, a także filmik jak uwięziłam włóczke. Przy pracy z dwoma kolorami i warkoczami uważajcie, żeby Wam nie przydarzyła sie ta sama przydoda :) Najbardziej jestem zadowolona z efektu przeplatanych nitek na lewej stronie. Więcej o szaliku możecie3 przeczytać TUTAJ.

PRAWA STORNA ROBÓTKI
 LEWA STRONA ROBÓTKI

EFEKT PRZEPLATANIA NITEK NA LEWEJ STRONIE

RZĘDY 1-48
RZĘDY  1-48 Z ZAZNAZNYMI KOLORAMI

 RZĘDY  49-96
RZĘDY 49-96 Z ZAZNACZONYMI KOLORAMI