Przejdź do głównej zawartości

Jak zrobić rękawiczki z motywem pandy

Witajcie, dziś rękawiczki, które powstały jako dopełnienie czapki (ZAJRZYJ TUTAJ).Materiały
 • beżowa włóczka Baszka 30% wool, 70% acrylic, 100 g/ 320 m,
 • czarna włóczka Czterdziestka 40% wool, 60% acrylic 100g/ 300 m,
 • druty 4 mm
 • nożyczki, igła,
Wykonanie:


1. Na druty nabieramy 28 oczek nitka podwójna i przerabiając pierwsze okrążenie rozkładamy na 3 lub 4 druty ponczosznicze 4 mm.Wykonujemy 15 okrążeń ściągaczem pojedynczym, zaczynając od oczek prawych

2.  W 16 okrążeniu przerabiamy oczka prawe.

3. W 17 okrążeniu rozpoczynamy wyrabianie klina dla kciuka. Wyrabiamy go następująco
a) dla lewej rękawiczki dodajemy jedno oczko przed i po ostatnim oczku okrążenia (mamy dwa oczka więcej)
b) dla prawej rękawiczki wykonujemy następująco: 14 o. p., 1 oczko dodajemy, 1 o.p., 1 oczko dodajemy, 13 o. p.
Dodawanie oczek powtarzamy w 21, 25, 29 okrążeniu. Potem przerabiamy jeszcze 3 okrążenia bez dodawania oczek(do 32 okrążenia). Za każdym razem zwiększamy liczbę oczek pomiędzy dodawanymi oczkami o 2.


Jak wyrobić oczko z nitki poprzecznej

4. W 33 okrążeniu przekładamy oczka klina (9 oczek) na dwie agrafki, a nad nimi nabieramy wolne oczka, których liczba jest mniejsza o polowe od oczek klina i jest liczbą nieparzysta (w moim przypadku 5). Pierwsze okrążenie przerabiamy bez zmian (34 okrążenie), a następnie w okrążeniu 35 i 37 redukujemy oczka przerabiając po 2 oczka razem na brzegach otworów (w 37 okrążeniu mamy 4 oczka mniej).


5. Dwa kolejne okrążenia (38 i 39) przerabiamy oczka prawe.
6. W 40 okrążeniu przekładamy na agrafki oczka na mały palec (7 oczek), a nad nimi nabieramy 3 wolne oczka.

7. Przerabiamy jeszcze 2 okrążenia i rozdzielamy oczka na palce:
wskazujący: 9 + 3 oczka przegrody
środkowy: 6 + 3 oczka przegrody + 3 oczka przegrody
serdeczny: 6 + 3 oczka przegrody + 3 oczka przegrody


Przerabiamy oczka palców aż do połowy paznokcia, a następnie gubimy po dwa na każdym drucie aż pozostanie nam 6 oczek, przez które przewlekamy nitkę i mocno zaciągamy. Na kciuk nabieramy 12 oczek, a na mały palec 10 oczek i postępujemy tak samo jak z innymi palcami.


Po tym wszystkim zabieramy się za utworzenie klapki, na którą nabieram 34 oczka. 17 oczek wolnych i 17 z wierzchniej części rękawiczki. Przerabiamy 2 okrążenia ścigaczem pojedynczym. Następnie 1 okrązenie oczek prawych. Po nim zaczynamy wrabia wzór pandy. Zaraz po zakończeniu wrabiania motywu zaczynamy gubić oczka. a robimy to w następujący sposób: 2 oczka razem na prawo, 13 o.p., 2 oczka razem na prawo od spodu, 2 oczka razem na prawo, 13 o.p., 2 oczka razem na prawo od spodu. Kontynuujemy aż pozostanie nam 6 oczek, przez które przeciągamy nitkę i mocno  zaciągamy.


Uszka robimy jak pompony. dodatkowo robimy pętelkę i guzek, które będą służyły jako zapięcie.

Komentarze

 1. Cudne jak zawsze Twoje prace.Dzięki za pompony.Czapka powstała córci się cieszy a ja kończę mężusiowi czapkę i za rękawiczki do kompletu się biorę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki za Twoje rękawiczki :)

   Usuń
 2. Świetne, będą doskonałym dopełnieniem kopletu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś genialna! A ja męczę się ze zrobieniem rękawiczek na szydełku...

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ładne ciekawy pomysł z pandą pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabawne są te rękawiczki, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba było jeszcze pandę na głowę założyć:)) Rękawiczki są przezabawne i szalenie pomysłowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety czapka powędrowała już do właścicielki :)

   Usuń
 7. Jestem zachwycona Twoim opisami, są one bardzo dokładne, dzieki temu sumując poprzednie: jak wykonac rękawiczki o pięciu palcach, jak wykonać klapkę na rękawiczki, a także wzòr na pandę podany wcześniej udało mi się zrobić moje pierwsze w życiu rękawiczki i to z motywem pandy! Dziekuję bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zachwycona Twoim opisami, są one bardzo dokładne, dzieki temu sumując poprzednie: jak wykonac rękawiczki o pięciu palcach, jak wykonać klapkę na rękawiczki, a także wzòr na pandę podany wcześniej udało mi się zrobić moje pierwsze w życiu rękawiczki i to z motywem pandy! Dziekuję bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za Twoje kolejne prace. Pozdrawiam

   Usuń
 9. wooow! Niesamowite :) Mam dwie lewe ręce, ale może skuszę się i coś pokombinuję.
  http://thatsmechelle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Super rękawiczki :) !
  Swoją drogą ja nie miała był tyle cierpliwości żeby je zrobić hehe
  Zapraszam do mnie http://myzombielifee.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomimo, że blog mam od niedawna, Twoje prace podziwiam od dłuższego czasu. Jesteś moją pierwszą obserwatorką na blogu. Postanowiłam wyróżnić Twój blog i prace:) Zapraszam na januszj.blogspot.com po odbiór nominacji.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdolna, zdolna i jeszcze raz baaaardzo zdolna z Ciebie osóbka!!! Druty w Twoich rękach same śmigają tworząc przepiękne i bardzo ciekawe rzeczy!!! A opisy wykonania bardzo dokładne i ma się wrażenie, ze wszystko takie łatwe...bardzo się cieszę Kokotku, że mogłam Cię poznać w tym, jakże wielkim świecie wirtualnym:)
  Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Boziu, jakie one są śliczne! Na pierwszy rzut oka byłam święcie przekonana, że są one "kupne" aż wierzyć mi się nie chciało, że to je Ty zrobiłaś !!:) Z pewnością bd odwiedzała Cię częściej :) Jesteś bardzo uzdolniona, pozdrawiam!:)

  ___________________________
  http://asanne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…