Przejdź do głównej zawartości

Torebki na prezenty i tabliczki z imionami  Kiedy zaczęłam ten projekt, nie wiedziałam, że powstaną torebki. Chciałam jedynie wydziergać kremowe  imiona na różowym tle. Ale wtedy coś mnie natchnęło. Po zrobieniu pierwszych liter, postanowiłam nie pruć robótki, dopóki nie miną co najmniej dwie doby. Czasem z robótki, która wydaje się nieudana mogą powstać prawdziwe dzieła.
  Po porzuceniu różu i kremu zaprojektowałam ułożenie liter w kształt serca i nadal nie myślałam o torebkach. Kierowałam się raczej w stronę obicia dla pokryw pudełka. I tak przeleżały sobie pół dnia dwa serduszkowe imiona, aż przypomniałam sobie o schematach łapek i zaczęłam ponownie dziergać.
  Na jednej z torebek jest 8 łapek, a na drugiej 5, czyli na jednej piesek lub kotek lub jakieś zwierzątko idzie prosto, a na drugiej jest zdezorienotwane. 
  Gdy miałam przód i tył, i właściwie był już pomysł, że będą to torebki, to nie mogłam tak po prostu zszyć ich razem, to byłoby zbyt proste, dlatego zrobiłam boki i dno torebki wzorem koszyka, a górny brzeg ozdobiłam ściągaczową plisą.
  Teraz nadeszła pora na rączki, wahałam się pomiędzy sznurkowymi i warkoczowymi, a  wybór padł oczywiście na te drugie. Natomiast z kremowych liter na różowym tle zrobiłam etykietki na prezenty. I na tym zakończyła się przygoda z torebkami na prezenty. Pozdrawiam Kokotek


KROK 1 - PRZÓD TOREBKI
 Torebki na prezenty same mogą stać się prezentem. Pierwsze co należy zrobić, to zaprojektować rozmieszczenie liter. Moje literki układaj się w kształt serca, tak że czytając w prawo i lewo tworzą całe imię.  Serce otoczone jest wzorem perłowym. Wzór literek znalazłam w internecie wpisując hasła: "knitted letter" i "crochet letter".


KROK 2 - TYŁ TOREBKI

Wybrałam wzór łapek otoczony wzorem perłowym. Wzór łapek znalazłam na stronie http://aurelle.over-blog.com/.
KROK 3 - BOKI TOREBKI WZÓR PLECIONKI

KROK 4 - ŚCIĄGACZOWA PLISA I WARKOCZOWE RĄCZKI

PAKOWANIE PREZENTÓW
Komentarze

 1. Cudeńka te twoje prace( zresztą jak zawsze)najbardziej przypadł nam do gustu projekt na którym są łapki jest cudowny.Pozdrawiamy i miłej niedzieli Ci życzymy -:)))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny pomysł i piękne wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. :0 Niespodzianka ;) Śliczności!!! Ta z łapkami cudo :) Taka mi by się przydała -super do pociągu na książkę :)
  Wytrzymała jest? Chyba tak, bo wygląda na grubą.
  Miałam kiedyś torebkę z dziankinki, ale nie była usztywniana i mi się porościągała :(
  Izabela

  OdpowiedzUsuń
 4. I tak powstają wspaniałe projekty. Torebeczki pierwsza klasa i inne pomysły również zachwycają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie są świetne, ale ta w kocie łapki skradła moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba kiedyś zrobiłam na drutach bardzo krzywy szalik. Na tym moja kariera z drutami się skończyła, ale Twoje prace zachęcają, że może warto spróbować raz jeszcze? Super te torebeczki! Pozdrawiam wiosennie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Za takie prace właśnie uwielbiam Twojego bloga! Torebki są fantastyczne i same w sobie będą naprawdę wspaniałym prezentem : ). Na dodatek mnie zainspirowałaś, jak zwykle chyba, bo teraz po prostu umrę, jeśli sama nie wydziergam czegoś używając wzoru w łapki, no przeurocze są po prostu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne!!! Bardzo starannie wykonane! Super pomysł, nie tylko na torebki na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Po prostu super! Skąd ty bierzesz te wszystkie swoje pomysły?

  OdpowiedzUsuń
 10. No i proszę jaki z Ciebie pomysłowy Dobromir!!!! Super torebki!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…