Przejdź do głównej zawartości

Komplety dla bliźniaczek


  Projekt, który wymagał wiele prucia, chwil zwątpienia i który tak naprawdę sprawił wiele satysfakcji. Mimo wszystko już za nim tęsknię i z chęcią wydziergałabym kolejny, który nie byłby już obarczony tyloma błędami. Skrupulatnie wszystko zapisałam, aby ominąć etap prucia. Projekt powstał mimo głosów typu:" Już lepiej kup gotowe sukienki :)", które tak naprawdę jeszcze mocniej mnie zmotywowały.

Poszczególne etapy tworzenia:
Dwie sukienki - rozdział I
Dwie sukienki rozdział II czyli ach te rękawki
Skomplikowany w swej prostocie bucik
Opaski z kwiatkiem
Komentarze

 1. wspaniałe komplety.Takich nigdzie nie kupisz:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kup - co za pomysł! One są przecudne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Całe szczęście, że nie posłuchałaś i nie kupiłaś jakiejś chińszczyzny. Te komplety są po prostu prześliczne i niepowtarzalne a ile w nich zapału i serca osoby która je dziergała. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne! Możesz zrobić kolejne i ogłaszać je na sprzedaż jako kompleciki do Chrztu :) Szkoda, że moja córcia już większa, bo bym wolała kupić od Ciebie taką sukieneczkę na Chrzest, a nie tą co miała...
  Cudeńka :)
  Pozdrawiam Izabela-Scully

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo, sukieneczki z dodatkami wyglądają cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. rewelacyjne sukienki w komplecie :) dobrze, że się nie poddałaś i podziwiam za to bo ja chyba dawno rzuciłabym je w kąt :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe wyszły te kompleciki! Mają w sobie to coś!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Satysfakcja na pewno nieziemska:)
  Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękne
  Wytrwałość popłaca.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komplecik jest prześliczny :) Bardzo mi się podoba :) W ogóle siedzę sobie na Twoim blogu, oglądam te prace i jestem oczarowana jak śliczne rzeczy wychodzą Ci na tych dartach :)
  Pozdrawiam cieplutko
  Oliwka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…