Przejdź do głównej zawartości

Musztardowy (złoty) szal z kapturem wersja 2


  W porównaniu do wcześniejszego szala w tym samym kolorze (ZAJRZYJ TUTAJ) wprowadziłam dwie zmiany. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy w moje ręce wpadła włóczka Puchatek i z niej zaczęły powstawać kolejne szale z kapturem. Wtedy to zauważyłam, że grubość nitki z której wykonuję plisy i sznurek nie wpływa na wygląd całego szala z kapturem. Postanowiłam poeksperymentować i zrezygnować z zasady dziergania plisy i sznurka z pojedynczej nitki Kotka.
  Po tym jak powciągałam wszystkie nitki, żeby mieć czyste sumienie, rozpoczęłam nabieranie oczek na plisę przy pomocy drutów z żyłką 5 mm. Wiem, że skoro cały szal wykonywałam nitką podwójną na drutach 5,5 mm, takie też powinnam zastosować przy plisie. O wiele wygodniej wykonuje mi się plisę na drutach z żyłką, ponieważ jednak nie posiadam w mojej kolekcji drutów z żyłka 5,5 mm, stwierdziłam, że pominięcie tego przy dzierganiu nie będzie tak ogromnym dziewiarskim grzechem. Inna sprawa to taka, że pomyliłam oznaczenia drutów i prawdopodobnie plisę zrobiłam na drutach z żyłka ale 6 mm.
  Sznurek natomiast zrobiłam na drutach 4,5 mm, ale również podwójną nitką. Jeśli chodzi o włóczkę Kotek i Mimoza to zawsze wykańczam szal pomponami, jednak w przypadku włóczki Puchatek wykonuje chwosty, z tego względu, że włóczka ma grubszy splot.

Komentarze

 1. ależ Ty szybko robisz te kaptury.Jeden za drugim!! rękawiczkii świetne

  OdpowiedzUsuń
 2. Otulacz ma świetny kolor, a Puchatek chociaż to czysty akryl, jest jedną z moich ulubionych włóczek, szczególnie, że jest niezniszczalny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jeden cudnyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny i bardzo mi się podoba sesja zdjęciowa :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny, aż by chciało się taki mieć. Wspaniała sesja zdjęciowa. Rękawiczki też ładne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super kapturek i w sympatycznym kolorku
  Pozdrawiam Serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale sesja!!!! Cały komplecik super!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczny kolorek:) Na pewno ciepło w nim jest:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Alez wspaniały ten komplet. R rękawiczki są boskie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny komplet :) kolorek bardzo pozytywny

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniały komplecik :) musztardowy kolor fantastyczny :) obłędnie w nim wyglądasz ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…