Przejdź do głównej zawartości

Opaski z kwiatkiem

  

  Kiedy zakończyłam już prace nad sukienkami i bucikami, nadszedł czas opasek. Z założenia miały posiadać mały kwiatek jako ozdobę. Ale jak wiadomo najpiękniejsze kwiaty powstają na szydełku, do której to techniki nie mam serca i chociaż bardzo bym chciała serca mieć nie będę. Wychodząc z założenia, że jedynie druty są dla mnie łaskawe, postanowiłam, że opaski ozdobie kokardkami identycznymi jak te, które przyszywałam do sukienek. Sunąc na białym obłoku zadowolenia po różowym niebie, zabrałam się za dzierganie opasek prostym ściegiem francuskim. Praca poszła sprawnie, a u jej końca, zdecydowałam, że jednak pokuszę się o wykonanie kwiatków. Tylko jak???   Przypomniałam sobie, że kilka late temu robiłam na drutach listki, zaczęłam się zastanawiać czy robiąc kilka listków w kolorze różowym i łącząc je w okrąg, uzyskam zadowalający efekt. Tym sposobem zaprzęgłam do pracy druty 2 mm, na których zaczęły powstawać oczka ściegu francuskiego. W tym projekcie ważne było umiejętnie zwiększanie i zmniejszanie liczby oczek, tak aby listek przypominał płatki kwiatów. 
  Na każdy kwiatek wykonałam po pięć płatków, a dla ładnego zakończenia, po przyszyciu płatków w środku wykonałam biały bąbelek. Teraz już spokojnie mogłam nie tylko płynąć ale już nawet huśtać się na obłoku zadowolenia. Projekt dla bliźniaczek dobiegł końca i mimo że był wyczerpujący i pracochłonny to zaczęłam za nim tęsknić.Komentarze

 1. bardzo ładne takie opaski, a może i ja się pokuszę

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo jakie śliczne! Bliźniaczki będą wyglądały jak małe księżniczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ladne opaski...pieknie tworzysz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Łączę się z Tobą w uczuciach do drutów i szydełka :)
  Mimo wszystko szybciej mi zrobić kwiatka-krzywulca szydełkiem, niż kombinować z drutami.
  Ale efekt jest naprawdę zgrabny i słodki!
  Chętnie zobaczyłabym te opaseczki na główkach bliźniaczek... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całościowo projekt: sukienki, buciczki i opaski - bardzo słodki i piękny. Dopracowany w każdym szczególe. Podziwiam i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przesłodkie :) świetnie te kwiatuszki "wykombinowałaś" :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. całość przepiękna,ale ile pracy i cierpliwości wymagała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. huśtanie się na "obłoku zadowolenia w kolorze paryskiego błękitu "jest na pewno ogromną nagrodą za pani determinację i poświęcenie w tak cudownych projektach! !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że moja niebiańska huśtawka, z której mam nadzieję nikt nigdy mnie nie zrzuci, wzbogaciła się o kolejny obłok. I mam nadzieje, że będzie ich coraz więcej przy kolejnych projektach.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…