Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z lipiec, 2013

Czapka z nausznikami

Czapka powstała na podstawie opisu z ksiązki "Wzory irlandzkie. Robótki na drutach".Metamorfoza - poduszka z wzorami norweskimi

Uwielbiam metamorfozy, a najlepsze pomysły wpadają mi do głowy, gdy zaczynam czystki w szafie. Nie inaczej było tym razem.

  Kiedy zaczynałam przygodę z wzorami norweskimi, poddałam metamorfozie torebkę (ZAPRASZAM TUTAJ). Postanowiłam odpruć fragmenty z żakardami i zaczęłam szukać dla nich nowego przeznaczenia. Pomysłów było kilka. Zastanawiałam się nad igielnikiem, poduszką dla lalek i kiedy ta ostatnia wersja miała doczekać się realizacji, pomyślałam o poduszce dekoracyjnej. Do dyspozycji miałam 5 fragmentów, które zaczęłam ze sobą zszywać. Do wypchania poduszki wykorzystałam szalik. Metamorfoza łatwa, lekka i efektowna.

Postępy przy kalendarzu adwentowym

Moja koncepcja zakładała, że każdego miesiąca wykonam dwa elementy kalendarza. Kiedy ostatnio sprawdzałam postępy prac, doliczyłam się aż jednego gotowego dzierganego opakowania,  czyli mój plan nie jest realizowany. Postanowiłam zebrać się w sobie i wykonałam kolejne dwa elementy. Jednak na tym etapie zostałam zatrzymana. Ale od początku. 

   Zaczynałam prace od nabrania sześciu oczek na denko i symetrycznym ich dodawaniu aż do osiągnięcia 48. W te oczka wplatałam ulubiony motyw tworząc włóczkowy kubeczek (pojedynczy element kalendarza). Po wykonaniu trzech ubranek plan okazała się kiepski. Dostrzegłam kilka wad.

  Po pierwsze denko zwisało, zamiast przylegać i przypominało to bardziej worek niż kubek. Po drugie dodawałam za dużo oczek przez co zamiast dopasowanego kubeczka miałam "coś".

  Postanowiłam zmienić koncepcje. O ile pierwszy kubeczek postanowiłam zostawić bez zmian, to z dwóch kolejnych postanowiłam zrobić aniołki. Dorobiłam dół sukienki i jeden rękaw, ale efekt…