Przejdź do głównej zawartości

Poduszka z inicjałem


 
  Kiedy skończyłam tworzenie poduszki z imieniem, wpadłam na kolejny pomysł. Tym razem skupiłam się na literze "F", a do nowego projektu wykorzystałam trzy kolory włóczki i przyznam, że wprowadzenie koloru jasnoniebieskiego nadało całości głębi.  


 Postanowiłam, że przód poduszki będzie ozdobiony literą "F", która będzie delikatnie wymykac się z niebieskiego serca. Aby całość nie wyglądała zbyt samotnie i pusto na tle niebieskiego koloru, wprowadziłam liczne, pojedyncze oczka białej włóczki, nawiązując tym samym do moich ulubionych norweskich wzorów.


  Zastanawiałam się jak rozwiązać sprawę tyłu poduszki i w tym przypadku zdecydowałam się na wzory norweskie, pomijając jednak wzór gwiazki. Planowałam wprowadzić tylko dwa kolory, ale brakowało mi głębi zapewnionej prze jasnoniebieski kolor na przodzie, dlatego przemyciłam go w końcowej fazie powstawania poduszki.
  Zszycie przodu i tyłu byłoby zbyt łatwe, dlatego wprowadziłam na brzegi warkocz mieszany zaczerpnięty z książki, która ostatnio katuję w pozytywnym znaczeniu tego słowa "400 splotów na drutach". I tak własne powstawała poduszka z inicjałem...


Komentarze

 1. Fajne te poduszki - chyba też coś takiego zrobię . pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Poduszka wyszła jak najbardziej na plus ;-) pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałam skomentować poprzedni post, ale wskoczył mi już ten więc za jednym zamachem powiem, że świetne pomysły..., i fajne poduchy!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. O doskonałym wykonaniu pisała nie będę, bo to oczywiste. Mogę zamknąć oczy i słuchać Twojego opisu wykonania i dokładnie będę wiedziała jak ta podusia wygląda. Gratuluję ,,pióra".

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za odwiedziny :) Przyznaje, że masz bardzo oryginalne pomysły. obydwie poduchy są śliczne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…