Przejdź do głównej zawartości

Warkocze w roli głównej  Skupiłam się na dzierganiu narzuty na fotel. Początkowo planowałam ją przyozdobić tak skomplikowanymi wzorami, że już na etapie próbki poczułam się zniechęcona. Postawiłam na prostszą formę i zdecydowałam się na warkocze poprzedzielane ściegiem dżersejowym lewym i ściegiem francuskim. Niestety po kilkunastu rzędach, mimo usilnego poszukiwania wzoru, okazało się, że ścieg francuski nie jest widoczny. Podeszłam do tej kwestii destrukcyjnie i sprułam cała robótkę, decydując że zamiast ściegu francuskiego wprowadzę kolejne warkocze. Tym sposobem mam całe mnóstwo warkoczy. 

Komentarze

 1. nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja sobie myślę o zrobieniu komina w takie warkocze:) Pozdrawiam gorąco!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sliczne sa te twoje warkocze i nie tylko! Podziwiam od dawna twoj blog ale malo gadam. Sama robie na drutach i znalazlam kilka inspiracji na twoim blogu!
  Pozdrawiam i przy wolnej chwili zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Warkocze, warkocze...jak ja lubię warkocze:)
  Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Warkocze w narzucie będa pięknie się prezentowały. Twoje wykonanie warkoczy jest wspaniałe. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda to nieźle, ale wydaje mi się, że większe odstępy między warkoczami będzie lepiej wyglądał.Tutaj dobrze będzie się komponować lewy dżersej, ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odstępy będą większe gdy napnę robótkę, obecnie wygląda to tak jakby ich nie było. Ponieważ jeszcze walczę z narzutą, napinanie musi poczekać. Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Cudowne warkocze. Piękną będziesz miała narzutę... Ideał!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudo!I ten kolor!Piękna !!!!!!!!!!!!!!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna narzuta , ach i te warkocze pozdrawiam Teresa

  OdpowiedzUsuń
 10. będzie piękna
  pozdrawiam Cię Iwonko

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniały i inspirujący pomysł na narzutę. Uwielbiam warkocze w każdej formie :) Twoje prezentują się prześlicznie. Czekam na wykończone dzieło i już GRATULUJĘ...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…