Przejdź do głównej zawartości

Zestaw dla bobasa


  Gdy skończyłam dzierganie wszystkich elementów prezentu zabrałam się za pakowanie. Wszystkie moje wyobrażenia o tym procesie były skutecznie hamowane przez najdłuższą z poduszek. Pomysł obklejenia kartonu padł, gdy wszystkie dostępne w domu okazały się zbyt wąskie. Pomysł ułożenia prezentów w stos na organzie i zebrania jej w dekoracyjny sposób, padł gdy zobaczyłam efekt. Dlatego zdecydowałam się na tradycyjną formę cukierka. Do tego celu wykorzystałam organze z motywami świątecznymi, czerwone wstążki i dekoracje z masy solnej w kształcie serc, których nie widać na zdjęciach.

Poszczególne cześć:
Komentarze

 1. Bardzo piekny, pomyslowy i pracochlonny prezent wykonalas dla Filipa. Jego mama bedzie z pewnoscia zachwycona caloscia jak i kazdym prezentem z osobna. Pomyslowosci, kreatywnosci oraz talentu Ci z pewnoscia nie brakuje.
  Bardzo lubie do Ciebie zagladac. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie te wszystkie rzeczy są piękne!

  OdpowiedzUsuń
 3. I wszystko jest niezwykle śliczne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Komplet jest tak cudny, że jak Filipek z niego wyrośnie, to rodzice chyba w ramki go sobie oprawią. To jest taki prezent, z którym nie można się rozstać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystkie rzeczy piękne i najważniejsze mają dusze pozdrawiam Teresa

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny ten zestaw! Właśnie się tak zastanawiałam dla kogo robisz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. jaki cudny :) przesłodkie to wszystko

  OdpowiedzUsuń
 8. Słodki ten cukierek ☺ Rodzice Filipa na pewno docenią Twój ogromny wkład pracy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniały! Ma śliczny kolor i w ogóle świetnie wyszedł. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczny zestaw razem wyszedł :) I jak urokliwie go zapakowałaś... Gratuluję całości !!!
  Pozdrawiam :-)
  Marille

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo piękne Pani Iwonko! !!

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny zestaw! Szczególnie podoba mi się poduszeczka i z imieniem, z tą warkoczową drugą stroną :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…