Szalik z wzorami norweskimi wersja II  W przypadku każdej z wersji korzystałam z tego samego schematu, ale jedynie w drugim trzymałam się go skrupulatnie, dzięki czemu zyskał dodatkową gwiazdkę. Moimi zdecydowanymi faworytami są kolory śliwkowy i amarant, których początkowo nie planowałam w ogóle wykorzystywać. 


  Do tej pory wykonywałam szaliki dwustronne z wzorami norweskimi z włóczki Polo Natura (50% wełna, 50% akryl, 200 m/100 g) w kolorze granatowym i białym. Mając świadomość ile włóczki pochłaniały szaliki z uporem wykonywane nitką podwójną, na dwa kolejne zakupiłam 600 gram włóczki. Przyznam, że zdecydowanie się zapędziłam. 


  Pierwotny plan zakładał wykorzystanie dwóch kolorów, a mianowicie różu i fioletu. W międzyczasie zakiełkowała myśl, by do palety barw dobrać biały, malujący wzory na barwnym tle. Ten, nie najgorszy plan delikatnie zaczął się potykać, by w końcu runąć na ziemię na etapie zakupu włóczki.


  Jak to z włóczką bywa kusi ona kolorami i strukturą.  Ale tak jak zachwycają mnie włóczki melanżowe, tak samo wiem, że ich pojedyncza nitka potrafi bardziej nasycać zmysł wzroku, niż produkt z którego powstaje.


 Rozczarowałam się już na etapie wkomponowywania moich wzorów, kiedy fiolet i róż za słabo kontrastowały ze sobą. Przypomniała mi się wtedy sytuacja, gdy wkomponowywałam pojedyncze różowe oczka w białe tło i były one praktycznie niewidoczne. Ale od czego ma się zapasy przypadkowo kupionych motków włóczki.


  Kolor amarant, a jak dla mnie bardzo mocny róż rozczarował mnie zbyt intensywną barwą. Przerzucałam go wiec, aż trafił w najgłębszy kąt kartonu i stał się brzydkim kaczątkiem moich zbiorów. Ale tak samo jak w baśni tak i w życiu, kolor dla mnie rozkwitł i jestem dziewiarsko zachwycona jak przyczynił się do ożywienia szalika.

 1. druty 4 mm,
 2. włóczka (zastosowano nitkę pojedynczą)
 • Bonbon kolor różowy 98319, 100 % akryl, 300 m/100
 • Bonbon kolor fioletowy 98205, 100 % akryl, 300 m/100 g
 • Bonbon kolor biały 98200, 100 % akryl, 300 m/100 g
 • Kotek kolor amarant 100 % akryl, 300 m/100 g
 • śliwkowa (brak danych),7 komentarzy:

 1. Szaliki piękne. Wspaniale się prezentują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku oba mi się strasznie podobają

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie Ci wychodzą te dwustronne, norweskie wzory :-) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super! Szaliki są świetne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super szaliczek ,podziwiam cie ,moje lenistwo nie pozwala mi na robienie takich wzorów....oj....

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowe właścicielki są przeszczęśliwe, żałują tylko, że zima się już skończyła :) Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń