Przejdź do głównej zawartości

Czapka Legia Warszawa


  Spotkałam wymarzone, można nawet rzec idealne kolory włóczki, jednak spokojną taflę mojego pomysłu wzburzyła różna grubość nitek.  Głodna nowego projektu pokusiłam się o delikatny smak włóczkowego ryzyka i kupiłam włóczki, które w przyszłości miały zagrozić katastrofą projektu. Jak szybko pożałowałam swojej decyzji ?
   Kosztem zwiększonego nakładu pracy i licznych kombinacji powstała czapka. Ale jak to się zaczęło...
 Po wykonaniu próbek (ZAPRASZAM TUTAJ) pełna optymizmu zabrałam się za dzierganie pomijając na wstępie etap ściągacza.  Z powodu różnicy w grubości nitek próbowałam to wyrównać stosując wszystkie podwójnie. Kiedy jednak splot okazał się zbyt gruby, a czapka w niebezpieczny sposób zaczęła się wydłużać, porzuciłam ten pomysł i przystąpiłam do prucia.
  W kolejnym podejściu postawiłam na nitkę pojedynczą (biała i czerwona) i podwójną (zielona). Druga próba, która zakończyła się pruciem, kierowała projekt ku niepowodzeniu.
  Trzecia próba polegała na zastosowaniu nitek pojedynczych wszystkich trzech kolorów i okazała się idealnym kompromisem.
   Początkowo uznałam, że logo z przodu jest zbyt szerokie, ale po zaakceptowaniu jego wyglądu nie siliłam się na przedstawienie mojej kolejnej wizji.

Komentarze

 1. Podziwiam cierpliwość i wytrwałość, ale efekt wspaniały. Wszyscy kibice Legii Warszawa chcieliby mieć taką czapkę. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieźle! jak oglądam Twoją czapkę, to jedno pytanie mi w głowie - zamierzasz wziąć udział w konkursie Intensywnie Kreatywnej? Ja nie mam pomysłu, ale Ty na pewno dałabyś radę :):):) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za propozycję, dzięki Tobie skusiłam się na konkurs.

   Usuń
 3. świetna czapeczka kibica, ja druty odłożyłam aż do jesieni

  OdpowiedzUsuń
 4. Czapka się udała i podziwiam Cię za wytrwałość w dążeniu do celu:)!!! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem pod wrażeniem, super!

  OdpowiedzUsuń
 6. W zachwycie unoszę się ponad pagórki! !! Mam dwa pytania. Czy wykonanie tak wspaniałego projektu jest bardzo pracochłonne? Czy zdecydowała się pani komu kibicować? /może trzy/czy zdecydowała by się pani przyjąć zaproszenie na trening "ultrasów" legia zakończony wykładem dziewiarskim(może nie wyglądamy ale bardzo nas ten wątek interesuje) .
  Z wyrazami szacunku i podziwu do talentu chłopaki z "ŻYLETY" ps. Mistrzem Polski jest Legia ! !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że zainteresowanie, jakże namiętnie poruszanym na tym blogu, wątkiem dziewiarskim przez wyżej wymienionych kibiców, zaczyna i kończy się na tej czapce.
   Mimo kilku sportowych projektów, które są nowym i ciekawym doświadczeniem, nie przypuszczam aby piłka nożna była sportem o którym będę marzyc, a mecze nie będą jedynym momentem dnia, na który będę wyczekiwac z ekscytującym zniecierpliwieniem. Niemniej jednak doceniam pasję, która napędza życie i pozwala zamienic nawet najgorszy dzień w chmurę pozytywnych myśli.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…