Przejdź do głównej zawartości

Próbka moich możliwości czyli moje potknięcia przy FC Barcelona


 Zaczęło się od telefonu, który zasugerował ze logo FC Barcelony jest delikatnie trudniejsze do wydziergania niż logo Legi. Słowo delikatnie na pewno nie zostało użyte w odpowiednim kontekście. Przezornie nic nie obiecałam, a jedynie zaznaczyłam ze wszelkie decyzje podejmę po wykonaniu próbki. 

PRÓBKA NUMER 1


  Kiedy zobaczyłam logo miałam na wstępie dac sobie spokój i odpoczac od wszelkich sportowych inspiracji,  ponieważ w sferze drutowej zapanowała jednak uspokajająca cisza, mimo ze w zeszycie mam stos zapisanych, nie zrealizowanych i proszących się o wykonanie robótek, stwierdziłam, ze spróbować zawsze mogę. 

PRÓBKA NUMER 1


 Rozpoczęłam poszukiwania w internecie, za tak zwanym gotowcem, co w konsekwencji zaowocowało poznaniem słów haft krzyżykowy w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Wszystko byłoby idealnie, wręcz bajkowo, gdyby nie fakt, ze wszelkie znajdywane przeze mnie wzory haftu logo były bardzo obszerne i nadawały się na wykończenie poduszki lub kocyka, ale na pewno nie szalika.  


PRÓBKA NUMER 2 Po wielu trudach zabrałam się do pracy, wybierając odpowiedni rozmiar. Kiedy rozbiłam logo na drobne elementy przekonałam się ze największą trudnoscią będzie wykonanie tarczy i przekształcenie wzoru zmienionego w programie do haftu krzyżykowego w ten sposób, aby na drutach wyglądał on estetycznie, czyli skupiłam się na wydłużeniu wzoru.

PRÓBKA NUMER 2


  Tym sposobem powstała pierwsza próbka w której piłka wyladowała za nisko, napis burzył harmonie umysłu, a mozolne próby obszycie pasków i krzyża czarną nitką zakończyły się porażką.

PRÓBKA NUMER 2


  Zdegustowana logiem, które na zdjęciach wygladało jeszcze gorzej niż w rzeczywistości, postanowiłam zrobić drugą próbkę w większej rozdzielczosci. I tak powstał numer dwa do którego mam kilka zastrzeżeń.

PRÓBKA NUMER 2 Jesli projekt bedzie realizowany muszę zmniejszyc liczbę rzedow w paskach, zastanawiam się nad poprawnością wykonania krzyża. W miarę mozliwości jestem zadowolona z kształtu tarczy. Napis uznałam za odpowiedni, duży i rzucający się w oczy, ale po krytyce trzech niepozornych liter, został zmieniony. Teraz daje sobie odpoczynek od wszelkich klubów sportowych i czekam na dalsze decyzje.


Komentarze

 1. Fantastyczne te projekty. Pozdrawiam i życzę dalszych bardzo twórczych chwil :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja. Ja kiedyś zostałam poproszona o wykonanie znaku Realu Madryt ale wymiękłam... jest zbyt skomplikowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas podziwiam wytrwałość w próbkach!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tez się przymierzałam do barcy ale odpuściłam za dużo zachodu:)
  super wyszło:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…