Przejdź do głównej zawartości

Imienny szalik FC Barcelona


  Wczoraj pojawiły się same zdjęcia, a dziś nadrabiam relacje z pracy nad szalikiem. Jak zwykle zaczęło się od próbki, a nawet dwóch, z których żadna nie spełniała moich oczekiwań. Kiedy zapadła decyzja o powstaniu szalika, postanowiłam zaryzykować i bez wcześniejszej, trzeciej próby stworzenia loga, zabrałam się za dzierganie szalika z nowym, zmodyfikowanym schematem. 

  Stworzenie pierwszego logo, szło opieszale i zajęło mi kilka dnia. Z tego też powodu padło pytanie, czy stworzenie tego szala jest w ogóle wykonalne. Zahamowana wizją wielotygodniowego dziergania i pozbawiona złudzeń na rozpoczęcie nowych, bardziej kobiecych projektów postanowiłam przyspieszyc prace. 


  Jak się okazało, logo, było tamą, po której przerwaniu dzierganie napisu było jak szybko płynąca fala, ale nie o niszczycielskiej mocy, ale niosąca nadzieje, że to co wydawało się nie wykonalne, zaczyna rozpalać ogień wytrwałości. 

  


   Po wykonaniu wielu wrabianych elementów, przerobieniu prawie 400 rzędów i wciągnięciu niezliczonej ilości nitek, nadszedł czas na zszywanie, uważając aby napisy biegły w odpowiednim kierunku. Zwieńczeniem było wyszycie czarnych elementów na piłce i dwugodzinne tworzenie frędzli.  
DANE TECHNICZNE
Waga: 0,352 kg

Długości szalika bez frędzli: 123 cm

Długość szalika z frędzlami: 158 cm

Druty: 2,5 mm

Wykorzystane włóczki:
- nitka podwójna, Kocurek 520 m/100 g, 100% akryl, kolor czerwony,
- nitka podwójna, Kocurek 520 m/100 g, 100 % akryl, kolor żółty,
- nitka podwójna, Włóczka Super Biała Super Atrakcyjna, 100 % akryl, Kocurek 520 m/100 g, kolor super biała,
- nitka pojedyncza, Polo Natura, 200 m/ 100 g, 50 % akryl, 50 % wełna, kolor granatowy 209,
- nitka pojedyncza, Mimoza Natura, 330 m/100 g, 100 % akryl, kolor bordowy 43,
- nitka pojedyncza, Star, 300 m/100 g, 100 % akryl, kolor czarny,

Komentarze

 1. Jak zwykle perfekcyjne wykonanie! Trwam w podziwie!

  OdpowiedzUsuń
 2. podziw :) byłabyś wstanie wykonać realu ? na zamówienie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sprawie szalika proszę o kontakt na e-mail.

   Usuń
 3. o Boże ale to była dłubanina/ podziwiam tez o tym myślałam ale chyba się nie podejmę:)za dużo zachodu / ale efekt powala:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały szalik :-) Jesteś dla mnie mistrzem... trwam w podziwie...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjny :) podziwiam perfekcyjne wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały szal, doskonałe wykonanie...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…