piątek, 19 grudnia 2014

Wieniec z recyklingu i wstęp do testowania włóczki
   Kiedy starej sztucznej choince przypisano los śmietnikowy, postanowiłam ją ocalić. 


  Górę wykorzystałam jako rusztowanie mojej choinki, natomiast dolna cześć została podzielona na mniejsze fragmenty i czekała w skupieniu dwa lata nim wpadłam na pomysł stworzenia "winnego wieńca". 


 Wolne gałązki dolnej cześć choinki skręcałam skrupulatnie licząc, że ostatecznie uzyskam okrąg. Nie wykorzystałam żadnych drutów, ani sznurków, a poszczególne części zahaczałam o siebie, nadając spiralny bieg. Początkowo chciałam, aby gałęzie sterczały bezładnie, ale mój zmysł estetyczny zbuntował się przeciw temu pomysłowi.


  Nadszedł czas na dekorowanie. W tym celu każdy korek został ozdobiony kokardką. Aby ułatwić sobie mocowanie ozdobnego elementu wykorzystałam szpilki, a cały wieniec pochłonął wszystkie wstążkowe zapasy. 


  Zanim na wieńcu pojawiły się korki w liczbie 21, zaczęłam mocować w nim szyszki. Ponownie nie wykorzystywałam żadnego mocowania, a szyszki wbijałam między gałązki. 

 

Aby nadać ostateczny kształt skradłam gwiazdki z mojej choinki.


  Wspomnę, że w pewnym momencie wieniec urósł do niewyobrażalnych rozmiarów, pojawił się w nim drugi poziom z świeczką. Ale wiedziałam, że była to już przesada. Musiałam zrobić kilka kroków do tyłu, żeby osiągnąć pożądany efekt. Tym sposobem wieniec wrócił do obecnej formy.
TESTOWANIE WŁÓCZKI 

Od firmy Coats otrzymałam paczkę z włóczką Red Heart do testowania. 


Strony internetowe marki:Z włóczka tą pracowałam już przy tworzeniu:

Czapka Żołnierze Wyklęci - kolor czerwony
Szalik Legia Warszawa -kolor czerwonyJak wypadnie moje testowanie okaże się niebawem.

4 komentarze:

 1. Wianek piękny, zazdroszczę ozdób na choince (już drugi rok z rzędu obiecuję sobie "włóczkowe" ozdoby} no i włóczek do testowania.Pozdrawiam - Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też lubię wianki. Zapraszam do ich obejrzenia na moim blogu.
  Ozdoby na choince są piękne.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę wspaniały wianek. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. wianek super, dla mnie świetna inspiracja :) pozdrawiam Pstro

  OdpowiedzUsuń