Przejdź do głównej zawartości

Moje projekty z włóczka Red Heart i Schachenmayr  Zabrałam się za testowanie włóczki. Z otrzymanej paczki wybrałam swoje ulubione typy i zaczęłam szukać inspiracji dla nowych projektów. W dzisiejszym zbiorczym wpisie prezentuję wszystkie projekty. W przyszłości każdemu z nich poświecę jeden wpis. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
TESTOWANIE WŁÓCZKI 
Strony internetowe marki:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------


 Druty na które przewidziana jest włóczka  4,5-5 mm okazały się zbyt grube, dlatego pracowałam na drutach 3 mm. W motku zdarzył się guzek, a prucie rzędu końcowego okazało się ciężkie z powodu zahaczających się nitek.
  Nitka tej włóczki nie ma jednakowej grubości na całej długości, ale w gotowym wyrobie nie jest to zauważalne. Przemawia za nią fantazyjna kolorystyka. Z tyłu etykietki znajduje się instrukcja wykonania chusty.
  W moim przypadku powstał z tej włóczki komin ściegiem patentowym, który już w tym momencie został spruty, ponieważ uznałam, że z powodu zastosowania włóczkożernego wzoru, zgubiłam cały urok stonowanowego przechodzenia kolorów w kolejne. Tym razem powstanie czapka ściegiem dżersejowym prawym, gdzie kolorystyka jest wyeksponowana w sposób odpowiedni. Tak naprawdę myślę że włóczki wystarczy na dwie czapki. Jedna będzie zawierała elementy warkoczowe, a w przypadku drugiej skupie się na wyeksponowane barw. Jaki będzie efekt moich pomyslow?Po spruciu komina, powstała czapka (ZAPRASZAM TUTAJ) 


i jeszcze jedna czapka (ZAPRASZAM TUTAJ)---------------------------------------------------------------------------------------------------------   Z wymienionych włóczek postanowiłam zrobić kaptur z mini szalem. Włóczka Lisa Big Color, to duży motek wielobarwnej włóczki, której splot najlepiej ukazuje ścieg dżersejowy prawy. Wykonałam z niej główne rusztowanie mojego projektu. Problematycznym okazało się dzierganie na drutach 10 mm.  Jak dla mnie zbyt duże. Dotychczas moje największe druty 8 mm posiadały żyłkę i praca z nimi nie nastreczala mi trudnosci. Natomiast praca włóczką czerwoną na drutach 6 mm była prawdziwą przyjemnością. Wykonałam z niej warkoczowe detale, sznurek i plisę wokół kaptura. Zdarzało się, że splot włóczki czerwonej w czasie dziergania rozluźniał się i uwalniały się jego pojedyncze nitki. Nitka jest miła w dotyku i gruba.---------------------------------------------------------------------------------------------------------  Długo zastanawiałam się, co wykonać z włóczki falbankowej.  Po tym jak zobaczyłam filmiki instruktażowe jak pracować z taką włóczką, wybór padł na poduszkę (DARMOWY WZÓR). Nie wiem czy zrobiłam ją zgodnie z opisem, bo kierowałam się zdjęciem. Tył zrobiłam wzorem perłowym, a zamiast guzika, wszyłam zielony zamek, dla przełamania monotonii kolorów. Szaliki z tej włóczki nie przyciągają mojej uwagi, natomiast szara poduszka wpasowuje się w klimat moich pozostałych poduszek. 
  Włóczka falbankowa nie jest problematyczna w pracy, nie plącze się, jest łatwa w pruciu. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------


   W kwestii tej włóczki wybór był bardzo szybki, powstała z niej spódniczka z warkoczowym ściągaczem i warkoczową plisą. Unikałam skomplikowanych splotów, aby nie utracić faktury włóczki.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------


   Komin z motywem warkoczy. Powstał z jednego motka z wykorzystaniem bardzo grubych drutów. Jest to pierwszy komin, który nie jest "zamotany", preferuję raczej długie szale, owijane dwukrotnie wokół szyi. 

Komin sprułam i powstała czapka (ZAPRASZAM TUTAJ)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------


100 g/ 256 m, 97 % akryl, 3% metalic (ZAPRASZAM TUTAJ)

Ściągaczowa czapka z wzorem warkoczowym


50 g/ 80 m, 50 % new wool, 50 % polyacryl (ZAPRASZAM TUTAJ)

Pracując z włóczkami melanżowymi wykorzystuje głównie ścieg dżersejowy prawy.50 g/ 257 m, 100 % polyacryl (ZAPRASZAM TUTAJ)

Z włóczki stworzyłam prosta czapkę z elementem dekoracyjnym w postaci ażurowej plisy.


Komentarze

 1. Dear Yvonne, love the pillows!!!
  Happy days
  Elisabeth

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne testy :-) Wspaniałe prace. Szczególnie podoba mi się kaptur z mini szalikiem - rewelacyjny!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezłe wyzwanie :) Dużo różnych motków i własna inicjatywa :)
  Podoba mi się komin patentowy, szkoda że już spruty. Paseczki wyglądały super.

  Ciekawi mnie jeszcze jakość włóczek - zarówno w robocie, po pruciu jak i w użytkowaniu. Miałam trzy razy włóczkę Red Heart w robótce i dwa razy skończyło się wielkim rozczarowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdą z nich prułam i tylko w przypadku Red Heart Boutique Unforgettable miałam problemy z pruciem ostatniego rzędu.

   Usuń
 4. świetne pomysły i kawał dobrej roboty :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…