Przejdź do głównej zawartości

"Kto wiatr sieje" i sweterek w kolejnej odsłonie.

W kwestii sweterka...


... zakończyłam tworzenie głównych części nadal skupiając się na wzorze warkoczowym. Zrezygnowałam, mimo ogromnych chęci z realizacji kapturka. Jednym z powodów mojej decyzji był pomysł utrzymania jednej kolorystyki, a kurczący się zapas włóczki nie sprzyjał moim planom. Zaskoczyło mnie, że wprowadzenie lewych oczek na rękawach z pominięciem wzoru wpłynęło korzystnie na wygląd sweterka. Pozostało mi zszycie wszystkich elementów, dorobienie dekoltu i guzików.   Z estetyki wzoru jestem bardzo zadowolona, jest jednocześnie dekoracyjny z minimalistycznym akcentem wyrazistości. Zapewne wykorzystam go w kolejnych projektach, gdzie oczka zdejmowanie będą głównym akcentem.http://www.makneta.com/2015/04/wspolne-dzierganie-i-czytanie_22.html?m=1,
?
Virginia C. Andrews "Kto wiatr sieje" Warszawa 2014, Świat Książki 
    Jak uciec przed przeznaczeniem napisanym przez wydarzenia przeszłości. 

"(...) sprawiedliwość rozdzielana jest nierówno.(...) Życie jest darem może śmierć jest innym darem?" s.238

  Dotrwałam do czwartej części sagi, jednocześnie spójnej i innowacyjnej w stosunku do pozostałych.  Za każdym razem czułam, że kolejne części pisane są w inny, mimo wszystko odpowiadający mi sposób. Miałam pewne obawy sięgając po sagę. Przeglądając opinie bałam się czy dotrwam chociażby do trzeciej cześć,  mimo tych obaw zamówiłam wszystkie książki, co patrząc z perspektywy czasu nie było do końca rozsądne, ale opłacalne. 

"Jak bardzo ludzka natura potrafi przystosować się, jak łatwo przecierpi każde wyrzeczenie, każdą stratę, żeby tylko zyskać kilka minut bezcennej radości!" s.245 


  Czwarta cześć nie rozwiązuje do końca wielu spraw. Przedzierając się przez morze stronic oczekujemy, że zagadki kolejnych katastrof w rodzinie, zostaną wyjaśnione. Niestety autorka pozostawia niedosyt, który jest rekompensowany ostatnim epizodem z Cathy.

"(...) bardzo się staramy podtrzymać nasze złudzenia, a rzeczywistość im przeczy." s.286 

  Autorka stawia przed próba kolejnych bohaterów. Nie wszyscy przejdą ją pomyślnie. Niektórzy obleją egzamin inni znów wpadną w szpony intrygi, a kiedy wszystko niby zaczyna się układać, los zatacza koło w którego wolnym obrocie Cathy próbuje odpędzić myśli o nieuchronności kolejnych tragedii. Mogłabym zdradzić zakończenie, ale nie chce Wam psuć zabawy...
  
"Los nie wybiera tylko niekochanych, opuszczonych, niepotrzebnych czy niechcianych. Los jest bezcielesną formą z okrutnymi rękami, wyciągającymi się przypadkowo i bezwzględnie." s.452 

Cytaty o drutach:
"Zaczęłam robić na drutach coś co miało być dziecinną czapeczkę. Gdy tak z zapałem dziergałam ani na chwile nie przerywając pracy, czułam się chyba tak, jak musiała czuć się moja matka." s.179
"Myślałam o tobie i o Jorym w trakcie tego dziergania. Nie potrafię przestać, jak już zacznę coś robić." s.179 
"Próbowałam czytać, próbowałam tak jak ty, zając się robótkami na drutach, ale nie udawało mi się." s.229 
"Odłożyłam właśnie skończony dziecinny pantofelek i sięgnęłam po włóczkę, żeby zacząć następny. Pomiędzy grami z Jorym robiłam na drutach i oglądałam telewizję." s.233 

Komentarze

 1. Ciekawa jestem efektu koncowego, śliczny wzór.

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko jaką ty masz prędkość w dłoniach. Piękny wzór. No i sweterek pewnie też będzie piękny.

  OdpowiedzUsuń
 3. W przyszłym tygodniu pewnie zobaczymy sweterek w pełnej krasie. Ciekawe cytaty dające do myślenia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. No to czekam na zdjęcia pozszywanego sweterka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczny jest ten sweterek. Też miałam na oku ten wzór.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię taki kolor. Sweterek będzie piękny :) Wybrałaś interesujące sentencje. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…