Przejdź do głównej zawartości

Etui z wzorami wrabianymi
  Poświęciłem kilka pięknych chwil by przyszłość narysowała mi momenty jeszcze piękniejsze. Moje marzenie? Gdybym miała wybrać z zakurzonej sterty jedno, wybrałabym to z samego dna, z nadpalonymi i pożółkniętymi z niedowierzania kartkami. Czasem w zadumie opieram łokcie na tej chwiejnej stercie i śmiech mnie rozpiera gdy w rozmarzeniu ta sterta obraca sie w ruinę, a w zakurzonym powietrzu, moje matowe marzenia przypominają o tym co tak usilnie próbowalam zapomnieć.  
 
  Poświęcone chwile? Nie wiem czy nie wypaczyłam znaczenie tego słowa. Bo czy poświęceniem można nazwać próbę ucieczki od rzeczy przyziemnych i beznamiętne przeszukiwanie śmietnika Internetu. 
   Ponieważ ja i moje nieokreślone przeznaczenie wciąż się mijaliśmy poszukiwania zmierzały donikąd. 


    Słodkim smakiem i nutą świeżości w moim dotychczasowym dzierganiu miał być wzór o którym chciałabym powiedzieć nuta kiczu z niebanalnością.  Motyw serc jest dosłownie tak oklepany, że znalezienie czegoś oryginalnego wymaga przedarcia się przez wzory najprostsze i mocno "zużyte". Po dotarciu do początkowego celu czekał mnie wybór materiałów.

  Różne grubości włóczki zaowocowały nierównym i nieestetycznym splotem. Nie da się oszukać zmysłów, rezultat nie był nawet zadawalający. Mimo mozolnego wrabiania wzoru zdecydowałam o zmianie włoczki i powrocie do początku. 


  I tak stworzyłam dwa różne elementy połączone warkoczem w kolorze czerwonym.  Odłożyłam już druty numer 3 i włoczkę w dwóch kolorach... I czekam na kolejną przygodę z zakurzonej sterty marzeń.

Komentarze

 1. No... i widzę, czego powinnam nauczyć się w tym roku! Dziękuję za motywację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie to piękny ten kit z niebanalnością. Zapraszam na rozdawkę http://wrzosowedzierganki.blogspot.com/2015/05/pierwsza-rozdawka-na-6-miesiecy-zycia-w.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś niesamowita! Ja dopiero męczę drugi bardzo zwyczajny sweter w swoim dorosłym życiu, więc u Ciebie zawsze szczęka opada mi w dół,...ale z drugiej strony każdy idzie swoją ścieżką! Powtarzam się, ale masz nietuzinkowe zdolności!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba pasuje na mój telefon... ;) Super! Serca niby oklepane, ale jednak mają swój urok.
  Pozdrowionka, Marta

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest idealne! Warto było zmienić włoczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna, cudowna misterna robótka, zazdroszczę takich umiejętności :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…