Przejdź do głównej zawartości

Odwieczne potyczki z książką "Włóczkowe przytulanki".   Czy książka  może być obarczona błędami? Okazuje się że istnieje taka opcja, co jest tak ludzkie, że aż zaskakujące.  Kiedy zaczynałam odkrywać pomyłki w książkach które zawsze były dla mnie świętością, poczułam się zawiedziona w swoim zdziwieniu o zabarwieniu rozgoryczenia. Ale... każdy popełnia błędy, a najważniejsza jest swiadomość, że mogą się one zdarzyć. Buduje to czujność i delikatny snobizm przy analizowaniu instrukcji. Podstawowa zasada, gdy zabieram się za nowy włóczkowy projekt, powinna zlecać analizę wszystkich kroków. Czy to robię? Zdarza mi się : ) 

 Pierwszy raz zamarzyłam o wspomnianej książce sześc lat temu. Wtedy byłam gotowa kupic ją za każde pieniądze nawet w wersji angielskiej. O dziwo, kiedy znalazłam jej polskie tłumaczenie, urok książki padł. Mimo wszystko książka jest w moim posiadaniu. Zachwycają mnie zdjęcia i przejrzyste opisy. Niestety książka jest obarczona błędami, co zauważyłam przy pierwszym projekcie misia pandy. W momencie kiedy przystępowałam do dziergania myślałam, że brak mi umiejętności, ale z czasem okazało się, że błędy są barierami, które ciężko pokonać osobie poczatkujacej.  Tym razem wzięłam się za małego misia i błąd pojawił się już przy opisie wykonania nogi. Przy zachowaniu czujności można błędów uniknąć, ale dla osób poczatkujących proponowałabym wykonywanie projektów z zaznaczonym pierwszym stopniem trudności. Jestem na etapie wykonywania nóg.
Teraz biore się za rece...

.... nawet błędy nie zniecheciły mnie do tej pozycji.... mimo że błędy, zwłaszcza własne, mocno mnie irytują. ... Pozdrawiam Yvonne zwana Kokotkiem

http://www.taniaksiazka.pl/wloczkowe-przytulanki-mctague-fiona-p-11678.html


Komentarze

 1. Jestem na etapie robienia lalki :) A o takiej książce też marzę. Ale skoro źle napisana, to będę czekała na opisy blogowych koleżanek.
  Pozdrowionka, Marta

  OdpowiedzUsuń
 2. Bym sobie też zrobiła przytulankę, bo głupio trochę kupować. ;)
  Z tymi błędami - szkoda. Niestety, błędy już widziałam i w gazetkach i we wzorach Dropsa, strasznie to jest frustrujące. Za to nóżki - bardzo zgrabne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To na drutach też można robić maskotki? WOW! Nie mogę się foczekać, gdy pokażesz całego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…