piątek, 26 czerwca 2015

Twórcze Inspiracja Nr 3-4/2015


    W sprzedaży jest dostępny najnowszy numer „Twórczych Inspiracji”, gdzie prezentowane są wyczyny polskich rękodzielników.  Wśród wielu kursów znalazł się również projekt mojej torebki. Numer rozpościera przed nami cały wachlarz propozycji. Kolejne strony prowadzą Nas od biżuterii, przez rzeźby, szydełko, druty, haft aż do szycia. Dużym zmianom poddano okładkę, która dzięki subtelnemu doborowi czcionki i zdjęć tworzy poczucie nowoczesności.


  Na pochwałę zasługuje fakt promowania Naszego rodzimego rękodzieła, zamiast wykorzystywania instrukcji zagranicznych artystów. Przecież mamy się czym chwalić. „Twórcze Inspiracje” skierowane są do osób w których drzemie kreatywność, które nie boja się rozpocząć przygody z nowymi technikami. Ja osobiście coraz mocniej skłaniam się do nauki tworzenia przedmiotów za pomocą szydełka.


   Przeglądając ten numer rozpiera mnie subtelna i pokorna duma, że czasopismo zmienia stereotypowe myślenie o rękodziele, jako jedynie sposobu na spędzania czasu na emeryturze. Przecież to też nowoczesność, poszukiwanie trendów i wyjątkowość, której można jedynie pozazdrościć.


  Strona tytułowa to tylko przedsmak tego co spotka Nas w środku. Duże wyraźne litery i nowoczesna, a jednocześnie nawiązująca do dawnych lat pieczątka HAND MADE, powinna stać się znakiem rozpoznawczym czasopisma. Niech nie zniechęca Was cena - w końcu to dwumiesięcznik.

  Każda instrukcja opatrzona jest wstępnym zdjęciem, który zachęca Nas do analizy kolejnych kroków powstawania przedmiotów. Zdjęcia i opisy tworzą spójną całość, a atrakcyjność numeru mogłyby zwiększyć konkursy oraz ciekawe dodatki np. w postaci próbnika włóczek.
  Można mi zarzucić brak obiektywizmu z powodu mojej obecności w tym numerze. Można… ale spełniło się jedno z moich największych marzeń więc jak mam być obiektywna :)3 komentarze:

 1. Gratuluję publikacji!
  Widziałam już zajawkę tego numeru na innym blogu i zwróciłam uwagę na pozytywne zmiany w szacie graficznej i w ogóle zawartości pisma. Fajna promocja polskiego rękodzieła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję i fajnie, że podzieliłaś się na łamach prasy wiedzą na temat wykonania torby.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dotąd nie znałam tego tytułu.Chętnie sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń