sobota, 12 września 2015

DIY - tablica na klucze, listy i notatki

 Aktualizacja... poddałam moją tablicę metamorfozie. Wszystkie zmiany zaznaczyłam na kolor bordowy.

 Początkowo marzyłam, aby na deseczkach znalazły się moje ulubione cytaty, ale jak to w życiu bywa plany się zmieniły. 
  Wszystko na swoim miejscu - tak powinna wyglądać moja tablica. Bez wiercenia dziurek (chociaż o nich marzę), piłowania i wbijania gwoździ. Jak to zrobić?


DIY - tablica na klucze, listy i notatki.

Potrzebne materiały:
- wiertarka,
- łańcuch,
- 3 deseczki (moje pochodzą ze skrzynek po winie, które stały się elementami eksponującymi książki więc wieczka nie były już potrzebne),
- sznurek i nożyczki,
- karteczki samoprzylepne o różnych kształtach,
- kolorowy blok techniczny (potrzebujemy jedną kartkę w preferowanym kolorze, ja wybrałam czerwoną),
- koronka,
- dekoracyjna taśma (moja jest w kolorze turkusowym),
- dekoracyjne spinacze (można je zrobić wykorzystując drewniane spinacze i dekoracyjne taśmy klejące),
- wieszaki (żabki) do ściereczek (moje kupiłam w Pepco),
- klej,

Wykonanie:
1. Za pomocą sznurka, tworząc z niego obejmy, wiążemy deseczki wyznaczając preferowane odstępy pomiędzy poszczególnymi deseczkami. Możemy też wywiercić dziurki, które spowodują, ze nasza konstrukcja będzie bardziej stabilna. Na szczycie wiążemy supeł, który umożliwi umieszczenie konstrukcji na ścianie. Mój supeł daleki jest od ideału, ale będę nad nim pracować. Wiercimy dziurki w których umieścimy elementy łańcucha. W desce, która będzie najniżej wiercimy tylko dwa otwory w pozostałych cztery.


2. Na najniższej deseczce za pomocą kleju mocujemy karteczki samoprzylepne. Nałogowo zaznaczam za ich pomocą cytaty w książkach i nigdy nie usuwam, nawet gdy kończę lekturę.

3. Na środkowej deseczce robimy miejsce na listy i rachunki o których nie chcemy zapomnieć. W tym celu wybieramy kartkę z bloku technicznego w preferowanym kolorze, składamy na pół i dopasowujemy rozmiarami do wymiarów naszej deski. 
 Miejsce zgięcia kartki zabezpieczy listy przed wypadaniem. Na środku frontowej części przyklejamy poziomo dekoracyjny turkusowy sznurek, a na nim koronkę. Aby ukryć brzegi naszego kartonu zawiązujemy dekoracyjne turkusowe sznurki. Przyczepiamy spinacz z motywem serca, który będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym. 


4. Na pierwszej deseczce przyklejamy spinacze dekoracyjne i mocujemy żabki. Będzie to nasze miejsce na klucze. Naszą konstrukcje umieszczamy na ścianie.


Przed

Po

  Robiliście kiedyś kartki z serwetek? Ja próbowałam, ale efekt nie wywołał mojego zachwytu. Z przykrością porzucam tę metodę. 
4 komentarze:

  1. Cudowna strata czasu! ?? Ten projekt to prowokacja! !! .....a gdzie miejsce na druty? ??

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz dużo lepiej. ..... wręcz chciałbym mieć taki w domu. Lecz ciągle brak mi miejsca na druty. .....pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Mega pomysł z taką tablicą :) Bardzo mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń