Przejdź do głównej zawartości

DIY - tablica na klucze, listy i notatki

 Aktualizacja... poddałam moją tablicę metamorfozie. Wszystkie zmiany zaznaczyłam na kolor bordowy.

 Początkowo marzyłam, aby na deseczkach znalazły się moje ulubione cytaty, ale jak to w życiu bywa plany się zmieniły. 
  Wszystko na swoim miejscu - tak powinna wyglądać moja tablica. Bez wiercenia dziurek (chociaż o nich marzę), piłowania i wbijania gwoździ. Jak to zrobić?


DIY - tablica na klucze, listy i notatki.

Potrzebne materiały:
- wiertarka,
- łańcuch,
- 3 deseczki (moje pochodzą ze skrzynek po winie, które stały się elementami eksponującymi książki więc wieczka nie były już potrzebne),
- sznurek i nożyczki,
- karteczki samoprzylepne o różnych kształtach,
- kolorowy blok techniczny (potrzebujemy jedną kartkę w preferowanym kolorze, ja wybrałam czerwoną),
- koronka,
- dekoracyjna taśma (moja jest w kolorze turkusowym),
- dekoracyjne spinacze (można je zrobić wykorzystując drewniane spinacze i dekoracyjne taśmy klejące),
- wieszaki (żabki) do ściereczek (moje kupiłam w Pepco),
- klej,

Wykonanie:
1. Za pomocą sznurka, tworząc z niego obejmy, wiążemy deseczki wyznaczając preferowane odstępy pomiędzy poszczególnymi deseczkami. Możemy też wywiercić dziurki, które spowodują, ze nasza konstrukcja będzie bardziej stabilna. Na szczycie wiążemy supeł, który umożliwi umieszczenie konstrukcji na ścianie. Mój supeł daleki jest od ideału, ale będę nad nim pracować. Wiercimy dziurki w których umieścimy elementy łańcucha. W desce, która będzie najniżej wiercimy tylko dwa otwory w pozostałych cztery.


2. Na najniższej deseczce za pomocą kleju mocujemy karteczki samoprzylepne. Nałogowo zaznaczam za ich pomocą cytaty w książkach i nigdy nie usuwam, nawet gdy kończę lekturę.

3. Na środkowej deseczce robimy miejsce na listy i rachunki o których nie chcemy zapomnieć. W tym celu wybieramy kartkę z bloku technicznego w preferowanym kolorze, składamy na pół i dopasowujemy rozmiarami do wymiarów naszej deski. 
 Miejsce zgięcia kartki zabezpieczy listy przed wypadaniem. Na środku frontowej części przyklejamy poziomo dekoracyjny turkusowy sznurek, a na nim koronkę. Aby ukryć brzegi naszego kartonu zawiązujemy dekoracyjne turkusowe sznurki. Przyczepiamy spinacz z motywem serca, który będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym. 


4. Na pierwszej deseczce przyklejamy spinacze dekoracyjne i mocujemy żabki. Będzie to nasze miejsce na klucze. Naszą konstrukcje umieszczamy na ścianie.


Przed

Po

  Robiliście kiedyś kartki z serwetek? Ja próbowałam, ale efekt nie wywołał mojego zachwytu. Z przykrością porzucam tę metodę. 
Komentarze

  1. Cudowna strata czasu! ?? Ten projekt to prowokacja! !! .....a gdzie miejsce na druty? ??

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz dużo lepiej. ..... wręcz chciałbym mieć taki w domu. Lecz ciągle brak mi miejsca na druty. .....pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Mega pomysł z taką tablicą :) Bardzo mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…