Przejdź do głównej zawartości

Cześć V - Postępy przy kalendarzu adwentowym 19-23


  Na wstępie dziękuje wszystkim za życzenia z okazji piątych urodzin bloga. Mimo obaw udało mi się zdążyć wydziergać wszystkie woreczki. Projektując przody wybrałam czerwone tło, natomiast tył to naprzemienne tło białe i czerwone. Przyznam, że z każdym kolejnym wykonanym woreczkiem, moja studnia z pomysłami na wzory wrabiane zaczęła wysychać. Nie chciałam sobie odpuścić i powielać wzorów, dlatego pod koniec pracy najwięcej czasu zajmowało mi szukanie nowych inspiracji. Przyznam, ze dopadała mnie też pokusa pójścia prostszą drogą i zrobienia tyłów w jednolitym kolorze, darując sobie wzory.  Było to spowodowane chęcią jak najszybszego zobaczenia całego, gotowego projektu. Postanowiłam, że warto jeszcze się pomęczyć i wyłuskać resztki cierpliwości, aby każdy z woreczków był ozdobiony z należytą starannością.


  Prace rozpisałam na 48 drobniejszych etapów przypisując każdemu woreczkowi dwa z nich. Rozdzielając moje siły w ten sposób mogłam powoli piąć się po schodach w górę dążąc do obranego celu. Niektórym etapom poświęcałam zbyt dożo czasu i chyba wtedy czułam nieodparta chęć aby zbiec po tych moich krętych schodkach w dół. Ale ostatecznie wbiegłam na szczyt wierzy, a schody nie runęły. Teraz już bez obaw i z lekkością mogę nimi zbiec w dół, zamykając projekt. Mimo całego trudu, jaki włożyłam w stworzenie kalendarza, tęsknie za chwilami, które mu poświeciłam. Mam nadzieje, ze pojawi się niebawem projekt, który w równym stopniu mnie zainteresuje.

  Tworząc kalendarz najpierw wykonałam wszystkie przody. Najciekawsza praca czekała mnie jednak przy tylnych elementach, które będą widoczne dopiero kiedy woreczki zawisną na choince. Do tego momentu eksponowane będą tylko minimalistyczne przody.  W trakcie całego projektu ucierpiały moje druty bambusowe 2 mm. Użyłam dwóch kolorów wstążek: bordowej i krwistej i wykorzystałam 5 rodzajów włóczki:
- Mimoza, 100% akryl, 100 g/330 m, kolor  czerwony 41
- Mimoza, 100% akryl, 100 g/330 m, kolor biały 150
- Red Heart Bella, 100% akryl, 100 g/300 m, kolor czerwony 00041
- YarnArt Gold, 92% akryl, 8% Metallic Polyester, kolor 9362
- Madame Star, 100% akryl, 100 g/300 m, kolor  czerwony 032


Komentarze

 1. To teraz czekam na prezentację całego kalendarza ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :) Zapowiada się fantastycznie!

   Usuń
  2. Postaram się niebawem zamieścić zdjęcia.

   Usuń
 2. Wygląda ślicznie i już czekam na prezentację całego kalendarza. Ja jeszcze zastanawiam się jak ma wyglądać mój. Mój w porównaniu z Twoim będzie prosty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się niebawem zamieścić zdjęcia całości.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…