sobota, 21 listopada 2015

Jak zapakować prezenty  Uwielbiam pakować prezenty. Zajmuje mi to mnóstwo czasu i nie zraża mnie fakt, że  w ciągu kilku sekund cała misternie konstrukcja zamienia się w strzępy materiałów. Tym razem moim motywem przewodniem jest Pingu. Nadszedł czas na zapakowanie maskotki, poduszki i literek. Skupię się głównie na pakowaniu trójwymiarowych literek, ponieważ pozostałe pomysły są bardzo łatwe w wykonaniu. Staram się aby prezenty były zapakowane z pomysłem i duszą.
PAKOWANIE TRÓJWYMIAROWYCH LITEREK 


Potrzebne materiały:
- kartonowe pudełko,
- dekoracyjny papier w wybranym kolorze (mój wybór padł na turkusowy),
- organza (zielona w opozycji do turkusowego papieru),
- dekoracyjne taśmy klejące( dwa rodzaje),
- klej lub taśma dwustronna,
- szary guzik,
- turkusowy sznurek lub włóczka,
- igła i nożyczki,
- wydruk z PINGU,
- trójwymiarowe literki,

Wykonanie:
1. Pudełko układamy na papierze, tak aby znalazło się mniej więcej na jego środku. Bez zbędnego mierzenia papier przycinamy w ten sposób, aby przykrył też wewnętrzne boki. Na dno przyklejamy prostokąt pasujący wymiarami do pudełka. Jako materiału mocującego używamy taśmy dwustronnej lub kleju. Ja zdecydowanie preferuję taśmę dwustronną.


2. Zewnętrzne boki i dno pudełka obklejamy kolorowankami, których rogi dekorujemy taśmą. Staramy się aby położenie poszczególnych obrazków było chaotyczne. Kolorowanki są dodatkowym elementem, które dziecko może wykorzystać do zabawy. Do prezentu można dołączyć flamastry.


3. W pudełku układamy literki. Przygotowujemy dwa szerokie pasy organzy, które lokujemy w ten sposób aby supeł, który utworzymy za pomocą sznurka znalazł się przy jednym z krótszych brzegów. Końce zawiązujemy sznurkiem lub włóczką. Przez dziurki guzika przewlekamy kilka razy turkusową włóczkę i mocujemy do organzy. Kolor papieru i organzy nie jest przypadkowy i nawiązuje do kolorystyki którą wybrałam do stworzenia literek. 

PAKOWANIE PODUSZKI 

  Wybrałam papier identyczny jak w przypadku literek, a zamiast wstążki zdecydowałam się na  włóczkę Red Heart Boutique Ribbons (ZAPRASZAM TUTAJ)


PINGU W CUKIERKU
 Tym razem zdecydowałam się na papier i organzę w kolorze turkusowym. 


Całość wylądowała w ogromnym worku. Na jego przedniej części z pomponów ułożyłam literę F. 


2 komentarze:

  1. Pięknie pakujesz te prezenty można się wiele nauczyć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja kiedyś też starałam się zapakować prezent.......po długich próbach... .......zdecydowałam się jedynie na papier!! !

    OdpowiedzUsuń